BODRUMSPOR’UN “GENÇLERİ” ALTINLARI TOPLADI

BODRUMSPOR’UN “GENÇLERİ” ALTINLARI TOPLADI

444
0
PAYLAŞ
 

B.B Bodrumspor Master Yüzme Takımı yüzücüleri, bu sene 15. kez yapılan Meis-Kaş Uluslararası Açıkdeniz Yüzme yarışında altınları topladılar.

Bodrum’un master yüzme yarışlarındaki gururu B:B Bodrumspor Master Yüzme Takımı yüzücüleri, geçtiğimiz gün yapılan Meis-Kaş Yüzme maratonunda yine Bodrum Bayrağını başarıyla dalgalandırdılar. Master yüzme takımından İbrahim Demiröz, Engin Çolpan ve Arda Akman’ın Bodrum’u temsil ettiği açıkdeniz maratonu için Antalya’nın Kaş ilçesine giden sporcular, 16 Haziran sabahı erken saatlerde yarış için teknelerle Yunanistan’ın Meis Adası’na hareket ettiler.

Engin Çolpan

Teknelerden Meis Limanı’nda inen sporcular verilen startın ardından kendilerini açıkdenizin sularına bıraktılar. Kuş uçuşu 7.1 KM olarak ölçülen mesafeyi yaklaşık 3 saat civarında tamamlayan sporculardan Bodrumspor Master Yüzme Takımı yüzücüleri Arda Akman, Engin Çolpan ve İbrahim Demiröz de oldukça iyi bir performans göstererek sudan karaya ayak bastılar.

 

Toplam 180 Sporcunun başvuru yaptığı 163 sporcunun yüzdüğü yarışmada B.B Bodrumspor Yüzücülerinden Arda Akman Genel klasmanda 2:14:09’luk derecesiyle 34, Engin Çolpan 02:21:09’luk derecesiyle 52. İbrahim Demiröz de 2:33:41’lik derecesiyle 79. olarak yarışı tamamladı. Yaş kategorisinde ise, B.B Bodrumspor yüzücüleri Engin Çolpan 60-65 yaş kategorisinde Altın Madalya alırken Bodrumspor Master Yüzücülerinden İbrahim Demiröz de 70+ yaş kategorisinde Altın madalyayı kazanan sporcu oldu.

İbrahim Demiröz

Yarışların ardından başarılarıyla Bodrum’a dönen sporculardan İbrahim Demiröz, ikinci kez katıldığı yüzme maratonunda aldığı başarıyı ve takımın başarısını şu şekilde değerlendirdi;

“Meis-Kaş arasında 15. kez düzenlenen bu yarışmaya ilk olarak 2016 yılında katılmıştım. İlk bakışta 7.1 KM görünen bu yarışmanın en zor yanı aslında denize karşı verdiğiniz değil, kendinize ve doğaya karşı verdiğiniz bir mücadele olarak karşımıza çıkıyor. Hava ve deniz yüzme için oldukça elverişliydi. Suya ilk girdiğinizde karşıda bir kara parçası görüyorsunuz. Bu kara parçası, suyun içinde daha da anlaşılmaz bir hal alıyor. Yaklaştıkça gideceğiniz yönü bulmanız daha da kolaylaşıyor. Yaklaşık 3 saate yakın bir süre koca denizin içerisinde kendi başınıza yüzüyorsunuz. Yer yer akıntılar sizi sürükleyip rotanızdan şaşıyorsunuz. Bu nedenle aslında 7.1 KM olan parkuru çok daha fazla bir mesafe kat ederek tamamlıyorsunuz.

Bu yarışa takım arkadaşlarımız Engin Çolpan, Arda Akman ve Barbaros Güneş ile birlikte Başvurduk. Arda Arkadaşımız oldukça iyi bir sonuç aldı ancak, rakipleri oldukça güçlüydü. Ben ve Engin Çolpan da yaş gruplarımızda altın madalya aldık. Barbaros Güneş arkadaşımız geçirdiği bir rahatsızlık nedeniyle son anda yarışlara gelemedi. Kendisine takımımız adına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum. Bu mükemmel organizasyonu hazırlayanlara ve bizi yıl boyu çalıştıran hocalarımız Hülya Bilge ve Çetin Canbolat’a teşekkür ediyor, sporcu arkadaşlarımızı da kutluyorum.”

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.