20 MiLYON EURO’YU DENİZE ATTI ARDINDAN BÖYLE BAKTI

20 MiLYON EURO’YU DENİZE ATTI ARDINDAN BÖYLE BAKTI

741
0
PAYLAŞ

Bodrum’un İçmeler tersanesinde Amerikalı Hi Tec milyarderi Ron Zuckerman için iki yılda yapılan ve 20 milyon Euro ‘ya mal olan 50 metrelik ultra lüks yat geçtiğimiz gün düzenlenen görkemli bir törenle denizle buluştu.

Ünlü Amerika Hi-tec milyarderi Ron Zuckerman yatırımı olarak Türkyacht Firmasının aracılığıyla Tavşan Burnu’nda bulunan Ada YAcht Works Bodrum Tersanesi’nde yapılan All About U2 isimli ödüllü tasarım, Zuckerman ailesininin dünyaca ünlü yaklaşık 60 konuğunun katıldığı bir davet ile suya indirildi.

50 metre uzunluğunda 470 ton ağırlığında olan All About U2 simli teknenin suya indirilme merasiminde bir konuşma yapan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum’a değer katan her projeyi desteklediklerini belirterek, “Tersaneler Bodrum’a değer katan Bodrum Ekonomisi’ne yön veren ve Bodrum’un dünyaya açılan kapılarıdır. Bugün, burada Ada Yacht Works Tersanesi Yönetim Kurulu Başkanı sayın Vedat Semiz’e de böyle muhteşem bir tekneyi Bodrum’dan dünya denizlerine kazandırdığı için teşekkür ediyor ve kutluyorum.” Dedi.

Ada Yacht Works Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Semiz de yaptığı açıklamada “İlki 2018 Monaco Boat showda 580 tekne içinde ikinci seçilen bu tasarımımız, aynu fuarda “Fuar Güzeli” ödülünü aldı. Fuarın ikinci günü 15.500.000 uro gibi bir fiyata satılarak bir ilke imza attı.

Ardından Londra’da düzenlenen bir fuarda da “Super Yachts” ödülüne de aday gösterildi. Bugün bu teknemizin ikincisini küçük değişikliklerle de olsa suya indiriyoruz. Bu tekneyi projesinden denize indirilene kadar olan sürede bize olan güveni ve desteği Ron Zuckerman’a teşekkür ediyoruz. Bugün bu yatımızın üçüncü kez imal edeceğimizin müjdesini de vermek istiyorum. Ne mutlu ki, bu tasarımın üçüncüsünü 60 metre olarak imal etmek üzere karar aldık, Bu sevinçli haberi de sizlerle paylaşmak istedim. Tüm personelimize, işçilerimize, emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” Dedi.

Tören boyunca misafirleri ile ilgilenen, her biriyle günün anısına fotoğraf çektirip özçekim yapan milyarder Zuckermean, 12 misafir kapasiteli, 14 personelin görev yaptığı All About U2 isimli yatının denize indirilişinden önce yaptığı konuşmada Zuckerman “Bodrum’daki tersanede yaratılan bu muhteşem yat için emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Gerçekten titiz ve kaliteli bir çalışma ile yatı bugün tüm dostlarımız ile birlikte teslim alıyoruz. Az sonra da suya indirerek, bu güzelliği Bodrum sularına teslim edeceğiz.” dedi.

Yatın denize indirilmesi için geleneksel olarak yapılan Kurdele kesimini Oğlu İtai ve Türk Ortağı Tufan Güner ile gerçekleştiren Ron Zuckerman, şampanya patlatma seremonisini de eşinden yapmasını rica etti. Zuckerman’ın eşi, dünyaca ünlü model Michaela Zuckerman da seremoni öncesinde mikrofonu alarak “Ron I love You (Ron Seni Seviyorum)” dedi ve  yatın üzerine kırmızı kurdele ile bağlı olan şampanyayı patlattı.

Nature Bodrum Organizasyon tarafından düzenlenen organizasyonda sahne alan Sun Shine Band müzik gurubunun şarkılarıyla eğlenen konuklar, teknenin indirilişini konfeti ve volkanlar eşliğinde izlediler. Ron Zuckerman tarafından Yaklaşık 20 Milyon Euro ödenerek satın alına tekneye, İsrailli model Michaela Bercu Zuckerman’ın arzusuyla bir de masaj salonu eklendiği gelen bilgiler arasında. Yatta 2 kişilik 6 kabin ve 10 personel için 5 kabin bulunuyor. Su sporları için gerekli araçların da yer aldığı yat, çelik gövde ve alüminyum üst yapı ile inşa edildi.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.