50 yıllık marka Bodrum’da “SIRDAŞ”

50 yıllık marka Bodrum’da “SIRDAŞ”

2504
0
PAYLAŞ
 

Günümüzde yarım asrı aşan ve birçok alanda faaliyet gösteren şirketlerin aynı çatı altında toplandığı Sırdaş Şirketler Grubu, 2 sene önce Bodrum’da gıda sektöründe yarattığı fark ile dikkat çekmeye devam ediyor. Bodrum’un çarşı içinde yer alan tarihi kilisenin karşısında açtıkları Sırdaş Cafe & Bistro isimli mekânlarıyla, çarşı içinde farklı bir rüzgâr estiren mekan, gerek kaliteli hizmeti, gerekse sağlıklı koşullarda servis ettiği lezzetleri ile Bodrum’un örnek mekanlarından biri olarak müşterilerinden övgüler alıyor. Tüm dünyada tercih edilen ve sektöründe lider bir kuruluş olan Sırdaş Damga olarak herkesin yakından bildiği Sırdaş Grup Şirketleri ve Bodrum yatırımı olarak gıda sektöründeki Sırdaş Cafe & Bistro hakkında Rıdvan Sırdaş, şunları söyledi.

“Yarım asrı aşan deneyimi ve güçlü kadrosu ile SIRDAŞ grubu günümüzde piyasanın en eski ve köklü kuruluşlarındandır. Damga lastiği ile başlayan, tahta saplardan sonra plastik saplara geçişle devam eden, daha sonra otomatik damga, tarih damgası, numaratör gibi ürünlerimizle Türkiye’de ilk defa damganın üretimini yaparak günümüzde yüz elliyi aşkın ürün çeşidi ile nesilden nesile aktarılan, damga denince ilk akla gelen marka olmuştur. SIRDAŞ ile bu üretim yolculuğumuz, bugün Türkiye pazarının yüzde doksanına hizmet etmekle kalmayıp, her şeyden önemli tuttuğumuz müşteri memnuniyeti ilkesiyle Uzak Doğu, Asya, Afrika ve Avrupa’da toplam 64 ülkeye ihracat yapmaktayız. Tüm AB ülkelerinde başlayan, önümüzdeki süreçte ülkemizde de başlayacak olan bir uygulama ile ülke giriş ve çıkışlarında, pasaport kontrollerinde tüm polislerin kullandığı damgaları Sırdaş olarak biz üretiyoruz. Sadece damga imalatı yapmıyoruz. Sırdaş bünyesinde madenden inşaata, medyadan gıdaya kadar faaliyet gösteren birçok şirket yer almakta. Bodrum’da da gıda alanında yaptığımız yatırımımız, bu eşsiz mekânda hayat buldu.”

Sırdaş Cafe & Bistro, 1956 yılında İstanbul’da hizmet vermeye başlamış olan, kentsel dönüşüm nedeniyle binalarına yıkım kararı çıkan mekan, İstanbul’da yer aramak yerine, her geçen gün büyüyen ve gelişen, Türkiye’de en çok göçü alan Bodrum’a Sırdaş hizmet ve kalitesini getirmek amacıyla, Bodrum’un en güzel yerinde faaliyet göstermeye başlamış. Bodrum’un geldiği durumdan oldukça şikayetçi olan ve yerli-yabancı turisti kaçıran işletmelere veryansın eden Rıdvan Sırdaş, hizmet politikalarını ve mekanlarına özgü lezzetleri şöyle dile getiriyor;

“Bizim işimiz hizmet. Hizmet, uygulananın aksine sadece sipariş edilen yemeği masaya götürmek ile bitmiyor. Bizim için hizmet, öncelikle sağlıklı ürünlerin kullanıldığı eşsiz bir lezzeti tabağa koyarak, güler yüzle hizmet vermek anlamını taşıyor. Her şeyden önce istemeden de olsa bir insanın sağlığının bozulmasına neden olacağımız bir iş yaptığımızın farkındayız. Bu nedenle kendi evime sokmayacağım bir ürünü dükkânımıza asla almayız. Örneğin ben evime asla konserve almam. O nedenle burada da konserve ürün kullanmayız. Özellikle açık mutfak olarak dekore ettirdik. İsteyen herkes, siparişlerinin nasıl hazırlandığını izleyebilir. Yağın, etin, unun en sağlıklı olanını alırız.

Rıdvan Sırdaş
Rıdvan Sırdaş

Bunu yaparken de kar amacı ile hareket etmeyiz. Bizim için önemli olan kalıcı olmak. Bu sene burada bizim lezzetlerimizi tatmış biri, beş sene sonra geldiğinde de bu lezzeti burada bulabilsin isteriz. Örneğin, Bodrum’da bir sebzeli döner çılgınlığı almış başını gidiyor. Tabii ki bunu satanlar satsınlar. Satmasınlar demiyorum Ancak benim taktığım döneri Süt danası ve Kuzu etinden sade bir döner. Porsiyonlarımız aynı gramajda ve aynı fiyatta. Biz de sebze ile harmanlanmış bir döner satarak daha çok kar edebiliriz. Ancak bizim amacımız gerçekten lezzetli bir döner yemek isteyeni soframızda ağırlamak. Eşsiz lezzetlerimizi, güler yüzlü hizmetimizle bir araya getirdiğimiz bu mekânı bile özellikle seçtik. Burası 3 farklı binanın bir arada kullanılmasıyla, Bodrum mavisinin, Bodrum’un taş dokusuyla bir araya getirildiği 250 yıllık bir bina. Geçtiğimiz sene sadece yaz sezonunda hizmet verdiğimiz Sırdaş Cafe & Bistro, 15 personeli, döneri, pizza ve pidesi ile Bu sene itibari ile 12 ay hizmet vermeye başlayacak. Bodrum Çarşısının merkezinde bir mekân olarak, bu sene itibari ile hem çarşıyı hareketli tutmak hem de Bodrum’da yaşayan herkese kaliteli hizmet ve lezzetli yemeklerimizi sunmak için böyle bir karar aldık. Hatta bizim açacağımızı öğrenen birçok esnaf arkadaşımız da bu sene çarşıyı aydınlatmak için 12 ay dükkânlarını açacaklarını ifade ettiler. Babamın bana bir öğüdü vardı. Her zaman bana “Çeşmeyi açtığında isterse damla damla aksın. Önemli olan bir işin sürekliliği. Fazla fazla akarsa o işin bereketi de olmaz. Önemli olan kalıcı olmak.” Bu nedenle biz de Bodrum’da kalıcı olmak için varız. Bu da verdiğiniz kaliteli hizmet, uygun fiyat politikası, sağlıklı ve lezzetli yiyecekler sunmak ile mümkün. ”

Sırdaş Grup şirketleri olarak, dışarıdan bağış almadan tamamı kendi grup şirketlerinden vakfa aktarılan bağışlarla, İrfan Sırdaş Aile Eğitim Vakfı İlk ve Orta öğretim okullarında eğitime katkı verdiklerini söyleyen Rıdvan Sırdaş; “Babamızın adına yapmış olduğumuz bu vakıf okulu, 30 derslikli, deniz manzaralı, çok modern bir okul olup, bursla öğrenci okutmaktadır. Biz de bu vesile ile eğitime katkıda bulunarak geleceğimizin teminatı olan gençler yetiştirilmesine katkıda bulunuyoruz.” Dedi.

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.