7 KİŞİ, 2 REKOR, 37 MADALYA

7 KİŞİ, 2 REKOR, 37 MADALYA

317
0
PAYLAŞ

İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Türkiye Yüzme Federasyonunun (TYF) 2018 – 2019 faaliyet programında yer alan ve Zafer Atamer adına düzenlenen TYF – Uluslararası Masterlar Yaz Yüzme Şampiyonası bugün sona erdi.

Daha önce Alsancak Atatürk Yüzme Havuzunda yapılacağı açıklanan 5-7 Temmuz 2019 tarihleri arasında düzenlenen TYF-Masterlar Yaz Yüzme Şampiyonası Alsancak Atatürk Yüzme Havuzunun tadilata alınması sebebiyle, İzmir Narlıdere Olimpik Yüzme havuzunada yapıldı. Yarışlara Banu Belkıs Güner, Defne Arcan İçözü, Arda Akman, Mehmet Pınar, Engin Çolpan, İzzet Günel ve İbrahim Demiröz’den oluşan 7 kişilik bir yarışmacı kadrosuyla katılan Bodrumspor Master Yüzme sporcuları, iki Türkiye Rekoru ile 18 Altın, 17 Gümüş 2 Bronz olmak üzere toplam 37 madalya alarak B.B Bodrumspor bayrağını kürsüde dalgalandırdılar.

Yarışların ilk gününde 200m Kurbağalamada daha önce 2015 yılında 3:24.53’lük derece ile Ali Camat’a ait olan 55-59 Yaş 200m Kurbağalama rekorunu kırarak 3:16.10ile 200m  55-59 Yaş Erkekler Kurbağalama  Türkiye rekorunun sahibi olan Mehmet Pınar, yarışların son gününde de Erhan Turaan’a ait olan 1:28.41 olan 100m Kurbağalama rekorunu da 1:26.99 ile kırarak, Bodrum’a yeni iki yeni rekor daha kazandırmış oldu.

B.B Bodrumspor Master Yüzücüleri’nin madalya sıralaması şu şekilde;

Mehmet Pınar

200 Kurbağalama (Yeni Türkiye Rekoru) – Altın

100m Kurbağalama (Yeni Türkiye Rekoru) – Altın

Karma, 4 x 50m Serbest -Altın

50m Kurbağalama – Gümüş

100m Serbest – Gümüş

Erkekler, 4 x 50m Karışık – Gümüş

 

Banu Belkıs GÜner;

50m Kelebek – Altın

50m Sırtüstü – Altın

200m Sırtüstü – Altın

Karma, 4 x 50m Serbest – Altın

200m Serbest – Gümüş 50m Serbest – Gümüş

 

Defne Arcan İçözü

50m Serbest – Altın

400m Serbest – Altın

Karma, 4 x 50m Serbest – Altın

50m Kelebek – Gümüş

100m Serbest – Gümüş

 

Engin Çolpan

200m Serbest – Altın

200m Sırtüstü – Altın

Karma, 4 x 50m Serbest Altın

50m Kelebek – Gümüş

50m Sırtüstü – Gümüş

Erkekler, 4 x 50m Serbest – Gümüş

Erkekler, 4 x 50m Karışık – Gümüş

100m Serbest – Bronz

200m Karışık – Bronz

İzzet Günel

 

200m Serbest – Altın

50m Sırtüstü -Altın

50m Serbest – Gümüş

Erkekler, 4 x 50m Serbest – Gümüş

Erkekler, 4 x 50m Karışık – Gümüş

 

İbrahim Demiröz

50m Kelebek – Altın

100m Serbest – Altın

50m Serbest – Altın

Erkekler, 4 x 50m Serbest – Gümüş

Erkekler, 4 x 50m Karışık – Gümüş

Arda Akman

Erkekler, 4 x 50m Serbest – Gümüş

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.