AHMET HIDIR SERGİSİ’Nİ GEZEMEYENLERE MÜJDE!

AHMET HIDIR SERGİSİ’Nİ GEZEMEYENLERE MÜJDE!

688
0
PAYLAŞ
 

26 Ağustos ‘ta Osmanlı Tersanesinde açılan ve normal süresi 8 Eylülde bitmesi gereken sergi 15 Eylül tarihine dek uzatıldı.

Sanatçının son dönem resimlerinden oluşan bu sergide yaklaşık 60 eser sergileniyor…
Bu sergi için sanatçının sözlerine kulak verelim.

“Olağanüstü bir dönemden geçiyoruz, bilimkurgu senaryoları gibi yaşanan, kaygıların korkuların arttığı, belirsizliklerin bizi esir aldığı bir süreçteyiz. Gerçeğin düşe karıştığı, bilinenlerin bilinmeyenlere yenik düştüğü günlerdeyiz. Bilgi çağının içinde, bilgi bombardımanının, endişeleri, kaygıları, acabaları çoğalttığı, ortalığın toz duman olduğu günler. İşte bu karmaşa ve kaos içinde, kendi içimize daha çok döndüğümüz, kendi kendimize kaldığımız günlerde çıktı bu resimler. Renklerle, dokularla uğraşmak, yeni yeni resimler ortaya çıkarmak çok iyi geldi bana. “Sanat yeniler, değiştirir, geliştirir insanı ” derler ya ,işte ben de o huzuru buldum, günlerce, gecelerce resim yaparken. Yine benim fırcam, yine benim paletim, yine benim tuvalimdeki insanlar, ama bir başka sadelik, bir başka sakinlik var sanki bu resimlerde. Bekliyorum sergime, bakalım sizlere de iyi gelecek mi resimlerim? ”

26 Ağustos saat 18.30’da Milta Bodrum Marina Osmanlı Tersanesi Kaymakamlık Sanat Galerisi’nde düzenlenen kokteyl ve geniş bir katılımla açılan Ahmet Hıdır Resim Sergisi, 15 Eylül akşamına dek Pazartesi günleri hariç her gün sabah saat 10.00 ile 20.00 saatleri arasında gezilebilir.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.