AMERİCAN HOSPİTAL THE BODRUM CUP SONA ERDİ

AMERİCAN HOSPİTAL THE BODRUM CUP SONA ERDİ

170
0
PAYLAŞ

 

Bu yıl rotasını orman yangınlarından etkilenen bölgelere çeviren The Bodrum Cup, Kissebükü-Bodrum Erol Ağan etabı ile beş günlük heyecan dolu yarış maratonunu tamamladı.

Yarışmalar boyunca hem yangın alanlarının iyileştirilmesi hem de yangından etkilenen vatandaşlara destek olmak amacıyla çeşitli etkinliklerin düzenlendiği organizasyon tam bir festival havasında geçti. Etaplar, rüzgarın elverişli olduğu anlarda kıyasıya mücadelelere sahne olarak hem yelkencilere hem izleyicilere keyifli anlar yaşattı.

Tamamlanan son etabın ardından Ağanlar Tersanesi’nde kurulan alanda ödül töreni yapıldı. Törende Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Cumhur Çoban, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum Belediye Başkan Yardımcıları, İlknur Ülküm Seferoğlu ve Hüseyin Tutkun da dereceye giren yarışmacılara ödüllerini takdim etti.

 

American Hospital The Bodrum Cup’ın şampiyonu Hızır 1 oldu

Dünyanın dört bir yanındaki yelken sporcularını ve meraklılarını Bodrum’da bir araya getiren Akdeniz’in en büyük deniz festivalinin 33. yılında yelkenlerini yangın bölgelerine açan yarışçılar ödüllerine kavuştu. Bu yıl yarışların şampiyonu Hızır 1 olurken, Bitci Challenge Cup’ta birinciliği Beluga aldı.

33. yılın The Bodrum Cup birincisi Hızır 1, Bitci Challenge Cup birincisi Beluga oldu. Gulet kategorisinde Jasmin 1, Tırhandil kategorisinde Hızır 1, Mozaik kategorisinde Dafne birinciliği kazandı. Standart A birincisi Levent Kaptan, Standart B birincisi Stihl Vay, Gulet A birincisi Take It Easier, Gulet B birincisi Metro Grandi, Gulet C birincisi Ron, Tırhandil A birincisi Usta K, Tırhandil B birincisi Hızır 1, Mozaik A birincisi Daima, Mozaik B birincisi Dafne ,Cruiser Genel birincisi Sultana, Cruiser A birincisi Lone Raver, Cruiser B birincisi Navita, Cruiser C birincisi Becayiş 61, Performance kategori birincisi Sultana, Katamaran birincisi Wahring Darling olurken Destek kategorisinde ise Fersah birinci oldu.

SADECE YARIŞTA DEĞİL, SOSYAL SRUMLULUK DA VARDI

#HepBeraber yeniden yeşerteceğiz! sloganıyla yola çıkılan Çökertme etabında ise Milas Belediyesi tarafından kurulan stantlarda hem yöre halkı, hem de Milas ve Bodrum’dan çeşitli kurumlar, ürünlerini yeni tüketicilere ulaştırırken, Bodrum Karia Rotary Kulübü yine bir sosyal farkındalık girişimi ile İzmir’de kurulan ve Bodrum’dan Hülya Kocadon ve Ekin Ozan gibi isimlerin de üyesi olduğu Sağlıkta Kalite Derneği (Sağkal) için pembe bileklikler ve çeşitli el işi ürünler satarak, kuruma katkı sağladılar. Sağkal hakkında bilgi veren Hülya Kocadon, derneğin Türkiye’nin her yanından kanser hastası kadınların konaklama ve kaliteli sağlık imkanlarından yararlanması adına kurulduğunu ve Karia Rotary Bodrum kulübü olarak da Sağkal Derneği için yardım toplamaya gönüllü olduklarını dile getirdi.

Teoman sevenleriyle buluştu

150’den fazla tekneyi, 1.500’den fazla denizciyi ve 10.000’in üzerinde katılımcıyı ağırlayan festivalin son konserinde Teoman, Ağanlar Tersanesinde unutulmaz bir müzik şöleni sundu. Teoman konserinin tüm geliri Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı, Türk Eğitim Vakfı Prof. Dr. Galip İsen Eğitim Fonu ve Bodrum Deniz Kurtarma Derneği’ne bağışlanıyor.

American Hospital The Bodrum Cup’a bu yıl Türkiye’nin tanıtımında American Hospital, Bitci, Ağanlar, Mett Hotel and Beach Resort, Opet, Metro, Anadolu Sigorta, Hapimag Sea Garden Resort Bodrum, DoubleTree by Hilton Bodrum Marina Vista, goturkiye.com, %100Music, Manzara Isola Ristorante Italiano, Arvento Mobile Systems, Bakar Sigorta, Barboras Yachting, Bodrum Dans Kulübü, Cleopatra Ink., DE Yachting, Era Outdoor, Mandalin, Parkım Ayaz Hotel, Smart Outdoor, Sungulets, TBYA Yachting ve Era Bodrum Sailing Club sponsor olarak destek verdiler.

Festivale ayrıca T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, T.C. Muğla Valiliği, T.C. Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum Belediyesi, Sahil Güvenlik, Bodrum Deniz Kurtarma T.C. Bodrum Ticaret Odası, İMEAK Deniz Ticaret Odası, Bodrum Denizciler Derneği, TÜRSAB, Türkiye Yelken Federasyonu, Türkiye Seyahat Acenteları Birliği ve Bodrum Otelciler Derneği destek verdiler.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.