ANNESİNİN SESİNİ 4 YAŞINDA DUYABİLDİ

ANNESİNİN SESİNİ 4 YAŞINDA DUYABİLDİ

1288
0
PAYLAŞ

Bodrum Yalıçiftlik’te yaşayan ve doğuştan işitme engelli olan 4 yaşındaki Umut Yılmaz, Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Hastanesi’nde gördüğü tedavinin ardından duymaya başladı. Yılmaz, annesinin sesini ilk kez duydu.

Yalıçiftlik Mahallesinde Yılmaz ailesinin doğuştan sağır prematüre bir bebek olarak dünyaya gelen oğulları Umut Yılmaz, birçok sağlık kuruluşunda gitti ancak duyması mümkün olmadı. Umut ile ilgilenen hayırsever işadamı Raif Cem Bınışık, Muğla’dan Aydın’a getirerek küçük çocuğun tedavisine yardımcı oldu. ADÜ Hastanesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı Dr. Öğretim Üyesi Servet Akyüz tarafından ameliyat edilen küçük çocuk duymaya başladı.

 

UMUT’LA HAYIRSEVER İŞADAMI İLGİLENDİ

Umut Yılmaz

ADÜ Hastanesi’nde sağlığına kavuşan doğuştan işitme engelli Umut Yılmaz, ailesi ile birlikte ADÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’i makamında ziyaret etti. Rektör Aldemir, Umut’un sağlık durumu ve tedavi süreci hakkında bilgi alırken aileye geçmiş olsun dileklerini iletti, Umut ile yakından ilgilenen hayırsever işadamı Raif Cem Bınışık’a çocuğun zorlu tedavi sürecinde aldığı sorumluluk ve gösterdiği hassasiyetten dolayı teşekkür etti. Rektör Aldemir, “Umut’un zorlu tedavi sürecini tamamlamasını bir müjde olarak kabul edip sevincinizi paylaşıyorum, örnek davranışınızı takdir ediyorum.” dedi.

 

“HASTANEMİZ BÖLGEYE HİZMET VERİYOR”

ADÜ Hastanesinin il sınırlarını aşarak tüm bölgeye hizmet etmesinin kendilerini gururlandırdığını belirten Rektör Aldemir, “Doğuştan işitme engelli Umut Yılmaz’ın sağlığına kavuşması, aynı zamanda üniversitemizin kat ettiği mesafenin de bir göstergesidir. Üniversitemiz Hastanesine yaptığımız yatırımlar meyvelerini, Muğla’nın Bodrum ilçesi yakınlarından gelerek hastanemizde tedavi olan Umut ile veriyor. Üniversitemiz Hastanesi’nin il sınırlarının dışına taşarak tüm bölgeye hizmet etmesi bizleri gururlandırdı. Önümüzdeki dönemlerde hastanemize yaptığımız yatırımları arttırarak Umut gibi birçok hastamıza şifa olmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

360 KİLOMETRE UZAKTAN GELEN UMUT

Umut’un tedavisinde desteklerini esirgemeyen Raif Cem Bınışık, Bodrum’dan 360 kilometre yol gelerek doğru ve yerinde yönlendirmeler ile tedavi sürecini tamamladıklarını belirterek, “ADÜ Uygulama ve Araştırma Hastanesinden çok memnun kaldık. Gerekli teknik ve tedavileri profesyonel bir şekilde sağladı. Umudun yolunu açan ADÜ Hastanesi hocalarıdır. Ben burada çok modern bir hastane ve sağlam bir ekipten bahsediyorum” diyerek Rektör Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. H. Sema Başak, Doç. Dr. Mustafa Şahin, Dr. Öğr. Üyesi Servet Akyüz, ameliyat sonrası hastayı yalnız bırakmayan implant ekibinden kontrollerini yapan Osman Tığ ve Odyolog Oğuz Akyol’a teşekkürlerini iletti.

“MOBİL TARAMA HİZMETLERİ SAĞLANMALI”

Prematüre doğan çocuklarda sağırlık sendromunun yaygın olduğunu, bu sebeple de tarama testlerinin büyük önem taşıdığını aktaran Bınışık, ailelerin doğru yönlendirilmesi gerektiğini ve uzak köylerde mesafe sebebiyle tanı ve tedavinin aksadığını belirterek, mobil tarama hizmetleri ile köylerde taramalar yapılabileceği, birçok işitme engelli çocuğun erken tanı ile sağlığına kavuşabileceği önerisinde bulundu.

İLK KEZ ANNESİNİN SESİNİ DUYDU

Anne Feray Köse ise, “Ne mutlu ki bana artık oğlum duyuyor. Tedavisinde emeği geçen başta Dr. Öğretim Üyesi Servet Akyüz olmak üzere tüm ADÜ Hastanesi ekibine teşekkür ederim. Umut işitme engelli çocuklara umut olsun. Aileler tedavi sürecinden korkmasın, uygun tedaviyle tüm zorlukların aşabilirler” diyerek yaşadığı mutluluğu dile getirdi.

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.