AYRAN POLEMİĞİNE İLGİSİZ KALAMADI

AYRAN POLEMİĞİNE İLGİSİZ KALAMADI

2282
0
PAYLAŞ
 

Çağla Şıkel’in Bodrum’da bir ayrana 40 TL vermesinin haber olmasının ardından Şıkel’in bir ayrana bu parayı vermesinin ayranı içtiği mekanla alakalı olduğunu belirten işletmeciler bu açıklamalardan da oldukça rahatsız. 

Bodrum’un en pahalı koylarından biri olan Türkbükü’nde yer alan Mila Beach’in işletmecisi İlgi Gövsa, bu duruma sessiz kalmayarak, bilgi kirliliği yaratılmaması adına bir açıklama yaptı.

İlgi Gövsa, “Ayranın içildiği mekana dikkat çekmek gerekir. Gerekirse mekanın adını da açıklamak lazım. Söz konusu paylaşımla birlikte Bodrum’un tamamında bu fiyat politikası uygulandığı sanılmaktadır. Bu bizim gibi tüm işletmelere zarar veren, iyi niyetli olmadığını düşündüren bir paylaşımdır. Örneğin bizde ayran 16 TL. Hatta İstanbul’daki mekanlarla aynı fiyat politikasını uyguluyoruz.” dedi.

Konuyla ilgili açıklamasında; “Çağla Hanım tabii ki doğru söylüyor. Bir ayrana 40 TL, bir lahmacuna 80 TL alan işletmeler Bodrum’da tabi ki var. Zaman zaman isimleriyle yapılan paylaşımlardan da bildiğimiz üzere bu işletmelerin sayısı bir elin parmağını geçmez. Ben isim vermeyeceğim. Ancak bu fiyatları koyan ve müşterisinden alan işletmelerden geriye kalan mekanların tamamına yakınında ayran hep belli ortalamada seyrediyor.” dedi.

Böylesi açıklamaların tatilcilerin kafasını karıştırdığını da belirten İlgi Gövsa, ‘Biz de Türkbükü’nün ortasında hizmet veren bir mekanız. Fiyatlarımız da ortada. Bodrum’un en pahalı mekanlarından birinde ayranı 40 liraya içmiş olmanız, ayranın  Bodrum’un her yerinde bu fiyata içeceğiniz anlamına da gelmiyor.” dedi.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.