AYŞE’NİN KADINLARI ÇİÇEK AÇTI

AYŞE’NİN KADINLARI ÇİÇEK AÇTI

2657
0
PAYLAŞ
 

Bodrum Dibeklihan’da, moda tasarımcısı Ayşe Gedikoğlu’nun hazırladığı “Kadın ve Çiçekler” defilesi büyük ilgi gördü. Defileye katılan en küçüğü 2013 ve en büyüğü 1953 doğumlu gönüllü amatör mankenler, defileyi izlemeye gelenler tarafından büyük bir tezahuratla alkışlandılar.

Yaklaşık 15 yıldır Bodrum’da yaşayan ve 6 Yıldır Dibeklihan içerisinde yer alan butiği ile tamamını kendi tasarım ve üretimi olan kıyafetleri ile 6 yıldır Bodrumlu kadınların göz bebeği olan Ayşe Gedikoğlu, 2018 Yaz Dönemi Defilesini “Kadın ve Çiçekler” temasıyla Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’nde gerçekleştirdi.

Kadının yaşadığı zorlukları ve kadına şiddetinin arttığı günümüzde, her kadının bir çiçek kadar güzel olduğunu vurgulamak istediğini belirten Ayşe Gedikoğlu, buradan yola çıkarak, yarattığı koleksiyonuyla kadınların, rengiyle, ışığıyla, güzelliğiyle bu dünyayı aydınlatmaya devam edeceğini vurguladı.

Cansın Yunt

15 MANKEN, 85 KIYAFET…

Defile için 85 kıyafet hazırladıklarını belirten Ayşe Gedikoğlu, kadınları çiçeklere dönüştürdüğü defilesinde, kadınların aynı zamanda narin bir çiçek olduğunu, ayrıca doğurganlığını da vurgulamak istediklerini belirtti. Defilede görev alan 15 manken ilemoda tutkunlarına adeta şov yapan Ayşe Gedikoğlu, daha güncel ve otantik kıyafetleri öne çıkartarak, anne, kız temasıylaa 7’den 77’ye kıyafetler tasarladıklarını da sözlerine ekledi.

Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’ndeki defilede koton ve ipek kumaşlarla hazırlanan kıyafetleri mankenlerin yanı sıra tiyatro oyuncusu Derya Baykal’ın kendisi gibi oyuncu olan ablası Oya İnci ve Cüneyt Arkın’ın büyük oğlu Kaan’ın kızı Zeynep Cüreklibatır da moda tutkunlarının beğenisine sundu.

Tasarımcı Ayşe Gedikoğlu’nun “Kadın ve Çiçekler” temalı defilesinde yer alan Özlem Ersoy, Nilgün Akı, Funda Öncü, Gözde Demiral, Selda Can, Alena, Elif Olgaç, Perihan Özelbey, Buse Dayanıklı, Özge Tezer, Çınla Gedikoğlu ve Cansın Yunt, kıyafetleri taşımaları, sunmaları ve podyumda yürümeleriyle profesyonel mankenleri aratmadılar.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.