“BENİM BİR HİKAYEM VAR”

“BENİM BİR HİKAYEM VAR”

503
0
PAYLAŞ
 

TOLOMAN ART GALLERY ev sahipliğinde gerçekleşecek olan “Benim Bir Hikayem Var| I Have a Story” sergisi 20 Ağustos-29 Ağustos tarihleri arasında Bodrumlu sanat severlerle buluşuyor.

Şiir, sinema, edebiyat, mimari, müzik ve hayatın sürprizlerinden beslenen, tarih, felsefe ve mitoloji ile derinleşen sanatçı Barış Sarıbaş, toplumsal ve tarihsel süreçlere olan duyarlığını tarihsel bellek bilinci içinden düşünerek resim sanatı ile izleyicilere ayna tutuyor ve “Benim Bir Hikayem Var” diyor.

İstanbul ve İzmir’deki atölyelerinde çalışmalarını sürdüren Barış Sarıbaş, sadece kağıt işlerinden oluşan çalışmalarının yer alacağı “Benim Bir Hikayem Var/ I Have a Story” Resim Sergisi ile 20 Ağustos Salı günü Bitez’deki Toloman Sanat Galerisi’nde Bodrumlu sanat severlerle buluşuyor.

BARIŞ SARIBAŞ HAKKINDA

Ulusal ve uluslararası birçok özel koleksiyon ve müzede eserleri yer alan, sanatçı konaklama programlarına davet edilen, kendine ait özgün sanat eserleri ile dünyanın bir çok yerinde bireysel ve karma sergilere katılan, uluslararası ödüllere sahip, Düşler Akademisi gönül elçisi ve eğitmenlerinden olan Barış Sarıbaş, Kütahya Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümü’nde dört yıl eğitim aldıktan sonra Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Bölümü’ne bir yıl devam etti. 1998-2002 yılları arasında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nde Prof. Dr. Mustafa Pilevneli, Erkan Özdilek, Mehmet Özer’in öğrencisi oldu ve Prof. Dr. Hüsamettin Koçan Atölyesi’nden mezun oldu. 1998-2003 yılları arasında Ekrem Kahraman’la sanatsal çalışmalar gerçekleştirdi.

Eserleri İtalya’da dört müzenin kalıcı koleksiyonunda yer alan Barış Sarıbaş, Roma’da çalışmalarına devam eden sanatçı Navid Azimi Sajadi ile birlikte hayata geçirdikleri ARCHWAY PROJECT ile Mayıs ayında Lucca Art Fair’de 1. Çağdaş Sanat Ödülü’ne layık görüldü. Navid Azimi Sajadi ie birlikte Museo d’Arte Contemporanea di MACROAsilo/ Roma-Italy, ve Istanbul Kare Sanat Galeri’sinde eserlerini sergileyen Sarıbaş, 2020’de Napoli Çağdaş Sanat Müzesi ve Roma’daki Casa Vuota’da Archway Project sergisini sunacak.

12-15 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek Contemporary Istanbul’da eserlerini Bedri Baykam’ın kurucusu olduğu Piramid Sanat’ta sergileyecek olan Barış Sarıbaş, 2019 Aralık ayında da  Artist Residence programının sonunda Londra’daki ilk kişisel sergisini açacak.

TOLOMAN ART GALERY HAKKINDA

Otuz yılı aşkın süredir misafirperverliği ve sanata yakınlığı ile Bodrum otelleri içinde özel bir yeri olan Toloman Otelin içinde yer alan Toloman Art Gallery, yıl boyunca Bodrumlu sanatseverleri sanatla buluşturan sergi ve buluşmalara ev sahipliği yapıyor.

Adres: Bitez Mahallesi, Pomelan Caddesi, No:3 Toloman Bitez Park Apart Hotel

Tel: 0252 363 77 51

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.