BİR GURUP İNSAN BODRUM’DA SERGİ AÇTI

BİR GURUP İNSAN BODRUM’DA SERGİ AÇTI

1167
0
PAYLAŞ
Kültür-sanat üretimi ve paylaşımları yapmak amacıyla kurulan sanatçı dayanışma grubu BİRGRUPİNSAN, geçtiğimiz gün Re/Max Pasha Art Sanat galerisi’nde  bir karma sergi ile Bodrum’lu sanatseverlerle buluştu.

Devrim Erbil’in Onursal üesi olduğu, yurt içi ve yurt dışından 34 üye sanatçının katılımıyla oluşan BİRGURUPİNSAN sergisi oldukça kalabalık bir katılımla açıldı. Tamamı 60 kişiden oluşan ve her birinin kendi eserlerinden örnekler sunduğu sergide 60 sanatçı yer aldı.

Serginin Küratörü ve BirGurupİnsan platformunun kurucularından olan Celalettin Tandoğdu ve Re/Max Pasha Art kurucusu ressam Ayşe Mesude Kumbasar’ın yaptığı konşmalarla açılan sergide BiRGRUPİNSAN adına konuşan Celalettin Tandoğdu şunları söyledi;

“BiRGRUPİNSAN Sanat Platformu ikinci yılında da yeni, yepyeni sergilerine devam ediyor. Sanat için, sanatçı dostlarıyla sürekli buluşmalar ve bir araya gelişlerle daha da güç kazanarak, sanata güç katarak heyecanla yürüyoruz.

Celalettin Tandoğdu, Ayşe Mesude Kumbasar

 

“Kesintisiz Sanat” başlığı ile yazlık ve mesire yerlerine giden sanat severlere “yaz sergilerini” götürmeye devam edeceğiz. Bu sergilerin ilkini Bodrum’da açmış bulunuyoruz. Hep farklı sergiler, etkinlikler oluşturmayı amaçlıyoruz. Bu nedenle Re/Max Pasha Art Galeri’de, İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Bursa, Eskişehir, Ordu, Denizli, Çanakkale, Kıbrıs gibi farklı coğrafyalardan kopup geliyor, bu bölgedeki sanatseverlerle buluşuyoruz. Çünkü ben değil biziz ve biz her yerdeyiz.”

Ahmet Avcı, Alı̇ Uslu, Asuman Barka Sevdı̇nlı̇, Atilla Aktürk, Aysel Kul, Ayten Eryılmaz, Bedri Karayağmurlar, Bersen ÖZkan, BetüL Karataş Yaman, Birgül Hacıalioğlu, Can Berk Koç, Canan Temı̇zellı̇, Canan Topaloğlu, Celalettin Tandoğdu, Ceylan Mutlu, Çağdaş İlim, Çiğdem Burçak Telli, Çiğdem Erbı̇l, Çiğdem Ertürk, Derya Öngün Köse, Devrim Erbı̇l, Elvan İzli, Emel Dilara Okkacı, Emine Bıyıklı, Emine Dı̇rı̇k, Emre Emektar, Esin Saydam, Ezgi Yüksel, Gülcan Bilgili, Gülseren Budumlu İldeş, Harika Menteş, Hatice Nalbant, Hülya Düzenlı̇, Hülya İz Bölükoğlu, İpek Hazneci, M. Emin Erdoğdu, Mehmet Dağlı, Mehmet Kanlı, Mustafa Özdemı̇r, Mustafa Zengin, Neşe Kalecik, Nilgün Temiz, Nuran Kurtuluş Atahan, Nursel Sökmen Bayram, Nursen Aydenı̇z, Özlem Ergene, Perı̇han Kekı̇, Rana Sirkecioğlu, Rıfkı Demı̇rellı̇, Sadık Altınok, Semiha Bı̇nzet, Serhan Atukalp, Serpil İşseven, Sıla Güven, Şaban Tuncer, Şenay Lüle, Tülay Bayraktar, Timuçin Akyürek, Yücel Tekbaş, Zehra Başeğmez’in eserlerinin yer aldığı sergi, 17 Eylül 2019 Tarihine kadar gezilebilir.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.