BODRUM ÇOKSESLİ KOROSU’NDAN MUHTEŞEM KONSER

BODRUM ÇOKSESLİ KOROSU’NDAN MUHTEŞEM KONSER

273
0
PAYLAŞ

Bodrum Çoksesli Korosu ikinci konserlerini Herodot Kültür Merkezi’nde geçtiğimiz gün düzenledi. Üç aylık büyük bir özveri ve disiplinli çalışma ile yapılan hazırlık sayesinde yepyeni bir repertuvarla verilen konserde seyirciler salona sığmadı. İlkin Defne’nin kurucusu olduğu Bodum Çoksesli Korosu’nun büyük bir emek harcayarak hazırlandıkları konser izleyicilerden takdir ve beğenisini topladı. Konser sonunda tüm salon koroyu ayakta alkışladı.

Bodrum’un ilk çoksesli korosu olarak 27 Ocak 2017 tarihinde İlkin Tokay tarafından kurulan Bodrum Çoksesli Korosu, tamamen amatör koristlerden oluşuyor. Defne Tokay ve İlkin Tokay tarafından çalıştırılan koronun sürekli genişleyen repertuvarında Beethoven, Mozart, Schubert, Bizet, Muammer Sun, Adnan Saygun, Serdar Öztürk gibi kompozitörlerin eserlerinin yanı sıra Türk Müziği’nden Avni Anıl, Sadettin Kaynak, Erol Sayan, Sadettin Arel, Zeki Duygulu  gibi bestekârların ve Türk Halk Müziğimizin sevilen eserleri ile ulusal marşlarımızın çoksesli müziğe uyarlanmış düzenlemeleri yer alıyor.

Geçtiğimiz gün düzenlenen konserde ise seyirciler için çeşitli sürprizler de vardı. Her zaman Akordeon ile müzik yapan İlkin Tokay, eşi Defne Tokay’la birlikte Alâeddin Yavaşça’nın bir eserini seslendirdi. Konsere İstanbul’dan gelerek katılan Dokuz buçuk  yaşındaki dahi piyanist ikizler Ekin ve Elâ Yazıcı üçer eserle izleyicilere bir mini resital sundular. Ayrıca Elâ Yazıcı, Defne Tokay’ın seslendirdiği Schubert’in Ave Maria’sına eşlik etti.

Bodrum Çoksesli Korosu’nun 2020 yılında başta İstanbul, İzmir, Bursa, Mersin gibi iller başta olmak üzere çeşitli illerde konserlerini sürdüreceği bilgisini veren İlkin Tokay, konserlerini uluslararası platforma taşımak için de girişimleri olduğunu söyledi.

Defne ve İlkin Tokay tarafından yönetilen Bodrum Çoksesli Korosu ve Bodrum Müzikâl Tiyatrosu’nun çalışmalarına yıl boyunca aralıksız devam edeceğini belirten İlkin Tokay, koroya veya tiyatroya katılmak isteyen herkesi aralarında görmekten memnun olacakları bilgisini verdi. 0555 406 1010 numaralı telefondan başvuruları kabul ettiklerini de belirten Tokay, çoksesli koro ve müzikal tiyatro için içlerinde az da olsa hevesi olan herkese kucak açtıkları mesajını da verdi.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.