Bodrum Cup’ta pembe bir ekip “Sea Pearls”

Bodrum Cup’ta pembe bir ekip “Sea Pearls”

789
0
PAYLAŞ

Yolcuları ile birlikte yaklaşık 1500 yelkencinin mücadele ettiği The Bodrum Cup ahşap tekne yarışlarında yer alan Cruise sınıfı bir tekne, görenlerin takdirini topluyor. Herbiri Bodrumlu 7 kadın tarafından kurulan Sea Pearls (Deniz İncileri) kadın yarış takımı, yarışın ilgi odağı yüksek takımlarından birisi.

Yarışlara, Avukat Nazlı Aydoğan, Güzellik Uzmanı Tülin Akgül Kök, Marin Tekstilcileri Şule Aslantürk ve Selma Kılıç, Bankacı Seda Aydın ve Spor Eğitmeni Şebnem Vehibe Çamur’dan oluşan ekip ile katılan Sea Pearls Women Team, Nokta Harita Burak Göğerçin sponsorluğunda, Su 3 isimli tekneyle yarışlara katılıyorlar. Takım adına konuşan Avukat Nazlı Aydoğan, henüz yeni kurulmuş bir takım olduklarını ve her geçen yarışta yeni bilgi ve tecrübelerle donandıklarını belirtirken, alışılmış söylemin aksine, kadınların, her alanda var olduklarını artık herkesin kabullenmesi gerektiğini belirtiyor.

Takımın kurucularından olan Avukat Nazlı Aydoğan, sözlerine şöyle devam ediyor;

“Yelken dışarıdan bakıldığında kadın için çok zormuş gibi gözüken bir spor dalı ama işin içine girdiğiniz zaman inanılmaz keyif verici. Özellikle doğa ile birlikte olmak bakımından insana çok güzel değerler katan bir spor. Biz ekip olarak kadınlar için farkındalık yaratmak, toplumda kadının değerinin sanılanın aksine yüksek olduğunu göstermek gibi bir sosyal sorumluluğun da içerisindeyiz. Denizcilik eğitimlerimiz hala devam ediyor. Her yarış bizim için yeni bir eğitim oluyor. Bu nedenle ekibimizde, bizden daha tecrübeli olan 2 erkek yelkenci de, bu yarış için bize katıldı. Bunlardan bir tanesi kaptan ve aynı zamanda eğitmenimiz Barbaros Uludağ. Yarış esnasında yaşayabileceğimiz sorunları ve işin püf noktalarını bize öğretiyor. Bir de bize teknik ekipman kullanımında yardımcı olan ve takımımın kurulmasından bu yana bize destek veren Zafer Leyne var. Bu bizim ciddi anlamda katıldığımız en uzun yarışımız. Bundan evvel, Naviga Cup 2017 –Cupışalım ve Turkcell Platinum Bospohorus Cup Bodrum Challenge 2017’de yarışa katılmış olan ekibimiz bu yarışta, Destek sınıfı 1.lik ödülünü almıştık.

En kısa sürede içimizden bir kaptan- dümenci de yetiştirerek, yarışlara katılmak ve tecrübemizi arttırmak istiyoruz. Şimdilik kısa vadedeki en büyük hedefimiz bu.”

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.