BODRUM, DAYANIŞMA GECESİNDE BULUŞTU

BODRUM, DAYANIŞMA GECESİNDE BULUŞTU

275
0
PAYLAŞ

Bodrum Kültür Turizm ve Dayanışma Derneği, Defli Otel Arena’da düzenlediği yöresel yemekler ve yöresel müzikler eşliğinde Bodrum sevdalılarını bir araya getirdi. Katılımın çok yoğun olduğu gözlenen geceye, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Taner Uslu, CHP Bodrum İlçe Örgütü Başkanı Halil Karahan, Kadın Kolları Başkanı Emel Çakaloğlu, Gençlik Kolları Başkanı Alkım Denizaslanı, İyi Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, İyi Parti Bodrum İlçe Başkanı Nevzat Kanber, Meclis üyesi adayları Mehmet Onur Şahbaz, Atilla Serttaş, Kadın Kolları Başkanı Melek Topçu Yılmaz, Ak Parti İlçe Yönetimi üyeleri, Oda başkanları yanı sıra iş ve cemiyet dünyasından isimler yer aldı.

Dayanışma yemeğinde dernek başkanı Mehmet Dağoğlu, gelenlere teşekkür ederek, derneğin faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. Dağoğlu yaptığı konuşmada geçmişten günümüze yerel değerlere sahip çıkılmasının önemini vurgulayarak, “Daha ileride de bu kültürlerimiz yaşasın istiyoruz. O yüzden bu heyecanı yaşıyoruz. Bodruma yerleşenlere de burada gelen misafirlerimiz de bunları yaşatmalıyız. Bodrum’un eski Fotoğrafla ilgili projelerimiz var. Folkloru ile ilgili projelerimiz var. Bunları hayata geçirmekte kararlıyız. Kimliklerimizi unutmayacağız.” dedi.

Halil Karahan, Mehmet Dağoğlu, Alkım Denizaslanı, Taner Uslu

Bodrumlu müzisyen Ender Kasal’ın sahne aldığı yemekte, Bodrum Akademi Karya ve Karya Çiçekleri Gençlik Spor Kulübü eğitmeni Akın Rüştü Fetvacı çökertme oyunu ile sahne alırken, Öner Karaçiçek zeybek oyunu sergiledi. Sahneye daha sonra Bodrum’un yöresel kıyafetleri ile Bodrum halk oyunları grubu eşlik etti. Yine Bodrum’un yöresel müzisyenleri Tenekeci Rasim Eriş ve grubu sahnede eski Bodrum türkülerini seslendirdi.

Gecede ayrıca Dernek yararına açık arttırma yapıldı. Eski Bodrum Kalesi Fotoğraf Tablosunun satışı oldukça çekişmeli geçti. Mehmet Onur Şahbaz ve Alkım Denizaslanı arasına çekişmeli geçen açık arttırma sonunda Şahbaz kendi aralarında topladıkları 5 bin TL ile yardımda bulunduklarını ifade ederek açık arttırmadan çekildi. Bunun üzerine Dağoğlu Şahbaz’a açık arttırmada satılması planlanan Atatürk tablosunu hediye etti.

Mehmet Kocadon’un ilçe dışında olmasından dolayı geceye katılan Bodrum Belediyesi Başkan Yardımcısı Taner Uslu, Alkım Denizaslanı ve Mehmet Onur Şahbaz arasında geçen rekabete de bir son vererek, açık artırmaya sunulan fotoğrafı 10 bin TL ile Mehmet Kocadon adına satın aldığını belirtti. 

Bodrum Kültür Turizm ve Dayanışma Derneği yönetim kurulu şöyle ;

Mehmet Dağoğlu Başkan, Akın Rüştü Fetvacı Başkan Yardımcısı, Emine Bar sayman, Ali Şengül genel sekreter, Üyeler Mehmet Ünal, Aydın Öncel, Türkan Demiröz, Ender Kasal, Semih Nalbantoğlu, Zeki Özkeskin, Mustafa Çakmaklı, Nilay Konday, Ayşe Koca, Ercan Ünlü, Denetleme Kurulu ; Cemil Göğercin, Yücel Ziylan, Erdoğan Başeymez, Danışma Kurulu Nil Daşkıran, Zehra Bilgin, Neşe Gökbel, Tuncay Özsert, Zerrin Muğlalı, Gençlik kurulu, Burak Şengün, Melih Aya, Deniz Göğercin, Halil Bilgiç.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.