BODRUM FİNAL’E ODAKLANDI

BODRUM FİNAL’E ODAKLANDI

3247
0
PAYLAŞ
 

Bodrum Final Akademi Okulları açıldı. Bir süredir Bodrum’da dershane olarak faaliyet gösteren ve Bodrum’da elde ettiği başarılarla 3 yıllık bir sürede Bodrum’da yaşayan 507 öğrenciyi üniversiteye taşıyan Final Akademi Okulları Bodrum Kampüsü, geçtiğimiz gün kapılarını açtı.

Sınav senesi olan öğrenciler ile eğitimine başlayan Bodrum Final Akademi Okulları, Kurucu Ortaklarından Ali Coşkun ve yönetici temsilcisi Birol Karaman’ın ev sahipliğinde basın mensuplarına okulun tanıtımını yaptılar. Öğrenci yoklamalarının yüz tanıma ve parmak izi tanıma cihazlarıyla yapılan okuldan yapılan açıklama şöyle;

“Final eğitim kurumları 1980 yılında kuruldu. Türkiye’nin dört bir yanındaki kurumlarıyla bu güne kadar 4 milyonun üzerinde öğrenciyi sınavlara ve yaşama hazırladı. Kendisine emanet edilen her genci çıkabileceği en yüksek düzeye çıkarmaya çalıştı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye birincilliğinin yanı sıra kitlesel başarıda da zirvede yer aldı. Yetiştirdiği her öğrenciyi Türkiye Cumhuriyeti’ne armağan etti. Ülkemizin her köşesinde, her makamında onlarla karşılaşmak en büyük gurur kaynağımız oldu.

Ali Coşkun

Final, değişen ve dönüşen eğitim sistemimiz içinde daima Türk Milli Eğitimi’ne daha fazla katkı sunmak için çaba sarf ederek bu günlere geldi. Bugün Uluslararası Final Üniversitesi, Final Kampüs Okulları, Final Akademi Okulları, özel öğretim kursları, kişisel gelişim kursları, Hedef kolejlerinden oluşan 600’ün üzerinde kurumları ve yanında Final-Formül-FDD-Hedef markalarındaki yüzlerce çeşit yayınlarıyla da Türk Milli Eğitimi’nin hizmetindedir.

Bodrum ilçemizde 2016 yılında özel öğretim kurslarımız ile öğrencilerimizi üniversite sınavlarına hazırlamaya başladık. Bodrum 1, 2 ve 3.sü … gibi derecelerin yanında üniversiteye yerleştirmede % 92’lik rekor bir orana ulaştık. Bodrum öğrenci ve velilerinin bize olan inanç ve güvenini boşa çıkarmadık.Son 10 yıldır Bodrum ilçemizde arge çalışmaları yaparak Bodrum halkının Türkiye’nin eğitim markası Final’in okullarına ihtiyacı olduğunu gördük.

Final ailesi olarak, değişen ve dönüşen eğitim sistemimizde 40 yıllık kurumsal birikimimizle ve yeni ihtiyaçlara uygun bir okul konseptiyle hizmet etmeye devam edeceğiz. BODRUM FİNAL AKADEMİ OKULLARI kampüsümüzde ORTAOKUL ve ANADOLU LİSESİ olmak üzere iki okulumuz bulunmaktadır. Bodrum Bitez Mahallesi, Yahya Çavuş Caddesi’ndeki okulumuz, toplam 530 öğrenci kapasitelidir. 5000 metrekare kapalı alan ve 2000 metrekare açık bahçe alanına sahiptir. Her alanını, öğrencilerimiz için rahat bir öğrenme ortamı sağlayacak şekilde planladık. Öğrencilerimiz, özel servis gibi hizmetlerin yanı sıra toplu taşıma ile de çok rahat okulumuza ulaşabilmektedir. Okul kampüsümüzde 2 adet laboratuvar, 2 adet kütüphane, 3 adet müzik ve görsel sanatlar dersliği, teknoloji ve tasarım dersliği, çok amaçlı konferans salonu, yemekhane, mutfak, kantin, kapalı ve açık spor salonu, pilates ve jimnastik salonu, kapalı etkinlik alanları, 4 adet bireysel etüt alanı, 22 derslikli oyun ve aktivite alanları, idari bilimler gibi bölümler bulunmaktadır.

Bu okullarımızda “soru sormanın, farklı bir birey olmanın, farklı düşünmenin teşvik edildiği bir ortam oluşturduk.” Sevgi kültürü üzerine kurulu eğitim modelimizde, öğrenciler hem müfredatı daha iyi öğrenecekler hem de akademik başarıya odaklı sınavlara hazırlık süreci yaşayacaklar. Bireysel farklılıklarını dikkate alarak öğrencilerin sanatsal, sportif etkinliklerdeki becerilerini arttırmanın yanı sıra onlara iyi bir yabancı dil öğrenme ortamı da hazırladık. Her dakikası dolu dolu planlanmış eğitim çalışmalarımızda, alanında yetkin öğretmenlerimizle öğrencilerimizi hayata hazırlayacağız. Okullarımızda,40 yıllık kurumsal birikimimiz ile öğrencilerimize zengin yayın seçeneği sunularak okul ve sınav başarısı odaklı çalışmalar yapılacak. Disiplinli ve hoşgörülü bir öğrenme ortamında, interaktif yayınlar da kullanılarak öğrenmeyi eğlenceli halde gerçekleştireceğiz. 3 Eylül 2019 Salı günü OKULA KABUL SINAVI ile de tüm grupların çalışmalarını başlatıyoruz. Bu sınava tüm 5,6,7, ve 8. sınıf öğrencilerimiz katılabilir.Okulumuzun çalışmaları hakkında detaylı bilgi almak ve öğrencilerinin sınava kayıtlarının yaptırmak için tüm velilerimizi okulumuza davet ediyoruz.”

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.