BODRUM TEKNELERİ İSTANBUL’A YAKIŞTI

BODRUM TEKNELERİ İSTANBUL’A YAKIŞTI

1539
0
PAYLAŞ
 

The Bodrum Cup, 30. yılına özel Four Seasons Hotel The Bodrum Cup Istanbul Challenge organizasyonuyla birçok İstanbulluyu Beşiktaş sahilinde toplayan bir ilke imza attı. Davetliler, 25 Bodrum yapımı ahşap teknenin Boğaz’da yarattığı ihtişama hayran kaldı.

Herbiri Ahşap toplam 25 gulet teknenin İstanbul Boğazı’ndaki korteji dün muhteşem karelere sahne oldu. 30 yıllık tarihinde bir ilki gerçekleştirerek etaplarına İstanbul’u da ekleyen The Bodrum Cup, 13-22 Ekim tarihleri arasında gerçekleştireceği Four Seasons Hotel The Bodrum Cup Istanbul Challenge’a katılan gulet ve tirhandillerden oluşan 25 teknenin görkemli geçişiyle başladı. Kalamış-Kınalıada-Kalamış etabından sonra Marmara Adası, Babakale, Midilli, Sakız ve Samos noktalarından geçecek yarışçıların hedefi Bodrum Yalıkavak Marina olacak.

Gündüz verilen start ardından Four Seasons Hotel’de düzenlenen bir davette bir araya gelen İstanbul ve Bodrum’un seçkin simaları, gece boyu gündüz gördükleri muhteşem manzaranın etkisinden çıkamadıklarını birbirlerine anlattılar.  Bodrm Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ile hatıra fotoğrafı da çektiren davetliler, yarışlara ertesi gün verlen startla devam ettiler.

Yaklaşık 200 yatın yer alacağı ikinci etap ise 23 Ekim’de Yalıkavak Marina’dan başlayıp, 27 Ekim’de Bodrum Kissebükü Koyu’nda son bulacak.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.