BODRUM’DA AVUKATLAR GÜNÜ COŞKUSU

BODRUM’DA AVUKATLAR GÜNÜ COŞKUSU

170
0
PAYLAŞ

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, 5 Nisan Avukatlar Günü dolayısıyla Bitez Adliyesi önünde düzenlenen resmi törene katıldı. Tören, Adliye önündeki Atatürk büstüne tüm avukatlar adına çelenk sunumuyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından Muğla Baro Temsilcisi Av. Cavidan Karagöz Özyiğit, günün anlam ve önemine dair bir konuşma yaptı.

CHP İlçe Başkanı Halil Karahan ve bazı belediye meclis üyelerinin de katıldığı törende bir konuşma yapan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, tüm avukatların gününü kutladığını belirterek “Türkiye’de güçler ayrılığı ne ise yargıda da iddia, savunma ve yargılama aynı prensiple çalışır. O yüzden sizlerin özellikle hak aranmasında ne kadar önemli bir mevkide olduğunuzu çok iyi biliyorum. Her zaman sizlere ihtiyacımız var. Hakkımızı koruyan çok önemli bir müessese avukatlık müessesesi. O nedenle sizlere görevlerinizde başarılar ve kolaylıklar diliyorum” dedi.

Başkan Aras, törenin ardından Bodrum Adliyesi içindeki Baro Temsilciliği’ni ziyaret etti. Özyiğit ve avukatlar, Aras’a yeni görevinde başarılar dileyerek “Bizler toplumsal her konuda, Bodrum için her şeye varız. Baro olarak yanınızda olmaya hazırız.” mesajı verdi.

 

Muğla Barosu da geleneksel buluşmasını AZKA Hotel’de gerçekleştirdi

Muğla Barosu’nun her yıl Avukatlar Günü dolayısıyla düzenlediği geleneksel Avukatlar Gecesi, Bodrum Azka Otel’de gerçekleştirildi. Bodrum, Muğla ve ilçelerinden baro üyesi avukatların katıldığı gecenin ev sahipliğini Muğla Barosu Başkanı Cumhur Uzun yaptı. Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ve Bodrum Belediye başkanı Ahmet Aras’ın da katıldığı gecede avukatlar gönüllerince eğlendi. Azka Otel’deki organizasyonda, Muğla Barosu’na kayıtlı avukatlar arasında 50, 40 ve 25 yılı dolduran avukatlara ise birer plaket takdim edildi. Plaket alanlar arasında, Baro eski başkanı Mustafa İlker Gürkan da vardı. Gürkan, plaketini oğlu Avukat Alican Gürkan’ın elinden aldı.

Muğla’nın çeşitli ilçelerinden gelen deneyimli ve genç avukatların buluştuğu gecede bir konuşma yapan Baro Başkanı Cumhur Uzun, “Adalete o kadar muhtacız ki, adalet üzerine türküler yakmışız. Olmadığı yerde sitemimizi ‘adaletin bu mu dünya’ diye ifade etmişiz. İnsan içindir adalet demişiz. Adalet insana dairdir dedikten sonra, adaletsiz insan olur mu demişiz. Bakmışız ki etrafımızda adaletsiz insan da var. Hepinize bol adaletli, çok güzel günler diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras da ilerleyen saatlerde geceye katılarak Muğla Barosu avukatlarının bu özel gününü kutladı ve tüm avukatlara başarılar diledi.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.