BODRUM’DA ÇEKİLDİ, GÜNEY KORE’DE “EN İYİ” SEÇİLDİ

BODRUM’DA ÇEKİLDİ, GÜNEY KORE’DE “EN İYİ” SEÇİLDİ

15869
0
PAYLAŞ
   

Reklam fotoğrafçısı, yönetmen ve yapımcı Raşit Algül’ün Bodrum’da çektiği “Ronaldo” isimli filmi, ulusal ve uluslar arası festivallerde aldığı ödüllerle başarısına  başarı katıyor.

Başrollerini Baran Yağmur, Miray Beşli Çapa, Yusuf Akgün ve Can Köker’in paylaştığı, senaryosu Avni Tuna Dilligil’e ait Ronaldo isimli kısa film, 111 Ülkeden 2807 filmin başvurduğu, Güney Kore’nin önemli film festivallerinden 17. Cheongju uluslararası kısa film festivalinde “En İyi Kısa Film” ödülünü aldı.

Tamamı Bodrum’da çekilen ve Bodrum esnaflarının da destek verdiği kısa filmin hikayesi ise şöyle;

“Ronaldo, kimsenin görmediği daha doğrusu görmezden geldiği bir çocuk olan Azad’ın hikayesini anlatıyor. Azad’ın babası savaşın ilk zamanlarında bir hava saldırısında hayatını kaybetmiştir. Babasından kalan tek şey elinden bırakmadığı futbol topudur. Babasının tek hatırası olan top, aynı zamanda futbola olan tutkusunu da temsil eder. Azad, annesiyle beraber bir tersanenin sınırına yerleşmişti ve tek amaçları vardır: Deniz yoluyla başka bir ülkeye geçebilmek.”

 RAŞİT ALGÜL KİMDİR?

Rasit Algül, yaratıcı bir fotoğrafçı, yazar, yapımcı ve yönetmen, İstanbul’da doğdu. Kariyerine bir reklam ve ticari fotoğrafçı olarak başladı ve hem eğlence hem de pazarlama alanlarında, çok sayıda medyada önemli deneyime sahip ve çeşitli yapımcılarla çalışarak çalıştı. Uzun metrajlı filmlerde ve reklam filmlerinde yönetmen yardımcısı olarak çalışırken, birçok uluslararası yapımda da rol aldı. Kariyerine kısa film yönetmeni olarak devam ediyor.

Raşit Algül

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.