BODRUM’DA ÖZGÜRLÜKLERİ İÇİN YÜRÜDÜLER

BODRUM’DA ÖZGÜRLÜKLERİ İÇİN YÜRÜDÜLER

795
0
PAYLAŞ

Bodrum’un Slav yaşayanları, Sovyetler Birliği’nin İkinci Dünya Savaşı’nda Nazi Almanyası’nı mağlup etmesinin 74. yıl dönümünde özgürlüklerini kutlamak için bir yürüyüş gerçekleştirdiler.

Bodrum’da yaşayan Slav Halk, İkinci Dünya Savaşının en önemli olayları arasında yer alan, Sovyetler Birliği’nin kurtuluş günü olarak anılan İkinci Dünya Savaşı Zafer Günlerini kutladı. Yaklaşık yüz kişilik bir topluluğun ellerinde bayraklar ve savaşa katılan aile büyüklerinin fotoğraflarıyla Bodrum Belediye Meydanından, Milta Marina’ya kadar yaptıkları yürüyüş, renkli görüntüler oluşturdu.

Organizasyonu yaparak, Bodrum’da yaşayan Slavları bir araya getiren Elena Asiltürk ve Olga Kürtün, yaptıkları kutlama hakkında şunları söylediler;

“İkinci Dünya Savaşı sırasında 1941 yılında işgal edilen Sovyetler Birliği’nin Mihver Güçleri tarafından 872 gün süren Leningrad (St. Petersburg) Kuşatması ile destansı savunmasıyla hatırlanan Stalingrad (Volgagrad) Muharebeleri İkinci Dünya Savaşı’nın en önemli olayları arasında sayılmaktadır. 1941’den 1945’e kadar süren savaşın ardından atalarımız büyük bir zafer kazanarak, İkinci Dünya Savaşı’nın seyrini değiştiren bir olaya imza atmışlardır. Bodrum’da yaşayan Slav Halkı olarak biz de bu sene sosyal ağlar üzerinden yaptığımız bir organizasyonla, bizim resmi bayramımız olan 9 Mayıs’ta, 74. yılını kutladığımız bizim için büyük anlamı olan bu zaferin Bodrum’da ilk kutlamasını gerçekleştirdik. Yaptığımız yürüyüşe Rus Turistlerin de katılması, bizleri çok memnun etti.”

Bundan sonraki süreçte de bu tür kutlama ve etkinlikler için bir araya geleceklerini belirten Asiltürk ve Kürtün, yaptıkları zafer kutlamasına gösterilen ilgiden de mutlu olduklarını söylediler.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.