BODRUM’DA PERA’LI BİR MODACI

BODRUM’DA PERA’LI BİR MODACI

2648
0
PAYLAŞ
 

İstanbullu modacı Çiğdem Karavit’ğin  Euphorıa Troia İlkbahar/Yaz 2018 Koleksiyonu,  Bodrum’da moda severlerin karşısına çıkıyor.

Moda kariyerine Londra’da  başlayan ve İngilizlerin dünyaca ünlü markaları  Marks&Spencer, Mothercare, BHS (British Home Stores), DP (Dorothy Perkins), Evans, Etam, Next gibi mağazalar ve İngiliz markalarına hizmet veren Unitax Ltd.Co.’de, Tasarım ve Buyer Asistanlığı yapan, sonrasında Amsterdam’da Borsumij Textiles b.v. ve Thomas Basic’s b.v. markalarına transfer olarak 5 yıl süreyle burada da Tasarım ve Buyer asistanlığı görevini sürdüreren Çiğdem Karavit, 30 Haziran Cumartesi Günü Marina Yacht Club’ta düzenlenecek defilesi için şunları söylüyor.

“UNESCO ve TC Kültür ve Turizm Bakanlığı, 2018 yılını Troya Yılı olarak ilan ederek topraklarımızda var olan bu müthiş kültürel mirasa dikkat çekmiş ve UNESCO olarak sahiplenmiştir. Tüm dünya tarihinin bildiği bu efsane TROİA kenti, gücü, başarısı, güzellikleri ve ihtişamı nedeniyle diğer kentlerin ele geçirmek için savaştığı bir hedef olmuş saldırılara maruz kalmıştır. Kentin tam 9 ayrı dönemde yeniden doğması başarısı ayrı bir efsanedir.

Bu efsane kent, savaş, destan, aşk, sanat, tutku, hile, hırs, yaratıcılık ve art arda 9 kez yok oluş, varoluş ve tekrar yok oluşu yaşamıştır. Verdiği ilham, bıraktığı güçlü ve zengin miras gözardı edilemediği için Unesco 2018 yılını Troya Yılı olarak ilan ederek bu ihtişamlı kenti bir kez daha canlandırmış ve günümüzde farkındalık yaratmıştır.

Hazırlamış olduğum EUPHORIA TROIA isimli Kadın/Erkek İlkbahar/Yaz 2018 koleksiyonum buradan yola çıkarak yarattığım ve fazlasıyla iham alarak oluşturduğum bir koleksiyondur.

Bu koleksiyonun hazırlanışı sırasında kullanılan tüm desenler ve aksesuarlar, bu koleksiyona özel olarak çizilip tasarlanmıştır. Yoğun bir emek ve aylar süren yaratıcı ve son derece titiz bir süreçten geçilerek hazırlanan desen ve aksesuarlar Euphoria Troia /ss’18 koleksiyonunun yine özgün ve modern bir çizgide ”modern abiye” tarzında hazırlanan modellerini tamamlamaktadır.

Koleksiyon, yaşanan savaşlardan,  günümüze miras kalan gücü, gururu, sanat, kültür ve güzellikleri modern bir çizgiyle günümüze taşıyarak sembolize etmektedir.

Troia kentinde tarih boyunca yaşanan savaşları tamir etmeyi, geçmişin derinliklerine terk edilmiş güzel duygular ve zenginlikleri, yaşanan refahı, kentin gücünü yeniden canlandırıp renklendirmeyi, üzerine çökmüş kalın ESKİ’LİK örtüsünü atarak moda tasarımı yoluyla Troia kentinin ihtişamını anlatmayı istemektedir.

Unesco’nun bile sahip çıktığı bu müthiş miras ve değerler müzelerde sıkıştırılıp tozlu raflarda unutulmaya mahkûm kalmamalı ve ihtişamı gözler önüne serilmelidir ” duygusuyla hazırladığım Euphoria Troia SS’18 koleksiyonumla birlikte, tam 9 kez yeniden var olabilmiş güçlü ve ihtişamlı Truva halkı aslında bizim olanı tekrar bize anlatmak için geri dönüyor.

Ancak bu sefer savaşmak için değil. Bize o muhteşem güçlü ve ihtişamlı güzelliklerle dolu hikâyelerini anlatabilmek, bize bıraktıkları muazzam miras ve değerleri hatırlatabilmek için geri dönüyor.Ve yine denizden geliyorlar…!  Arınmak ve güzellikleri gözler önüne sererek unutulmaz kılabilmek, aramıza tekrar katılabilmek için!”

Halen İstanbul Beyoğlu’nda bulunan atölyesinde moda tasarımcısı olarak kariyerini sürdüren Çiğdem Karavit, Türk Markaları için koleksiyon hazırlamaya devam ediyor. Kariyeri boyunca  Adres, Twist, Foli ,Eskiz ,Stefano, Vekem gibi markaların koleksiyonlarını oluşturan  tasarımcı, Çiğdem Karavit, 2011 yılından beri kendi markasının tasarım ve koleksiyon üretimini sürdürmektedir.

 

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.