BODRUM’DA SANATIN “ALIŞIK” HALİ

BODRUM’DA SANATIN “ALIŞIK” HALİ

1814
0
PAYLAŞ
 

Bodrum’da kurulduğu günde bu yana her daim yeni sergiler açarak, sanatı ve sanatçıyı sanatseverlerle buluşturan Mor Sanat, geçtiğimiz gün Emine Alışık’ın sergisi ile yine sanatseverleri büyüledi. Bugüne kadar yurtiçi ve dışı birçok karma ve kişisel sergide yağlı boya ve figüratif tekniğiyle dikkatleri üzerine çeken Emine Alışık, kendine özel geliştirdiği tarzı ile yine dikkatleri üzerine çekti.

Ayvalık’ta eğitimini tamamladıktan sonra 1996 yılında Minerva sanat atölyesinde Yılmaz Gültekin ile resim çalışmalarına başlayan Emine Alışık,  sergisini şu şekilde anlatıyor;

“Daha önce Bodrum’da Mor Sanat Galerisi’nde açtığım sergiden daha farklı bir çalışma ile Yine Mor Sanat Galerisi’nin konuğu Olarak 18. kişisel sergimi LVZZ Hotel’de açtım. Bir öncekine göre oldukça farklı bir sergi olması, sanat dostlarım tarafından da oldukça beğenildi. Bu sergimde daha çok armoni, leke ve dokuya ağırlık vererek, çağdaş soyutlamalar yaparak çalıştım. Çalışmalarımı İstanbul ve Ayvalık’ta devam ettirmekteyim. Kışın İstanbul Nişantaşı’nda bulunan New Design & Art isimli galerimde sanatçı dostlarımla sergiler düzenliyorum. Ayvalık’ta bulunan atölyemde de kursiyer öğrencilere resim eğitimleri veriyorum.”

SANATÇI HAKKINDA;

Eğitimini Ayvalık’ta tamamladı. 1996 yılında Minerva sanat atölyesinde Yılmaz Gültekin ile resim çalışmalarına başladı. Daha sonra çalışmalarına, 1998 yılında İzmir 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Akademisi hocalarından Mehmet Boztaş ile devam edip, Ayvalık’ta kendi atölyesini kurdu. Mustafa Rüchan ile de ortak çalışmalarda bulundu.

2004 yılında İstanbul’a yerleşti. Üyesi olduğu Lions Club’te pek çok kültür sanat organizasyonlarında görev aldı. Zihinsel özürlü çocuklar yararına resim etkinliklerinde bulundu.

Ayvalık Kültür Sanat Derneği kurucu üyeliğini yaptı. Çeşitli ilköğretim okulları ve kreşlerde resim kültürünün yaygınlaşması amacıyla, çocuklarla resim çalışmalarında bulundu. İstanbul Beyoğlu’nda Mısır Kültür Merkezi’nin Mısır’da düzenlediği resim yarışmalarının Türkiye sorumluluğunu aldı. Ege Rüzgarları adı altında yurtiçi ve yurtdışında karma resim/heykel sergileri düzenledi.

İstanbul Kültür Turizm Müdürlüğü’ne bağlı sanatçı belgesine sahip olan Emine Alışık, eserlerine olan ilgi nedeni ile Uğur Antik, De Müzayede, Nika Müzayede, Derinlikler Sanat Merkezi Müzayedeleri katıldığı müzayelerden bazılarıdır. Mansion Guide Dergisi’nin sanat köşesinde her ay sanatçılarla röportaj yapmaktadır.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.