Bodrum’da Sellülite savaş açtı!

Bodrum’da Sellülite savaş açtı!

1391
0
PAYLAŞ
 

Yaklaşık 20 yıldır Kadınlara sihiirli bir el gibi dokunan Alin Güzellik Merkezi’nin sahibi Tülin Kök, Bodrum’a getirdiği yeni cihazı sayesinde yine kadınların en büyük dertlerine deva olmayı hedefliyor. Dünyada oldukça yaygın olan bu sistemi Bodrum’lu kadınlarla buluşturmanın sevincini yaşayan Tülin Kök’e, Alin Güzellik merkezi ve son getirdiği cihazı, sellülitte en etkili yöntem olan Lipo masaj veya bir diğer adıyla G5 masajını sorduk.

Bodrumania – Öncelikle Alin markasından başlayalım. Ne zaman kuruldunuz?

Tülin Kök – 24 aralık 1999 yılında İstanbul’da Alin Güzellik merkezimizi açtık. 2011 yılından bu yana da Bodrum’da hizmet vermeye devam ediyoruz. Gerek istanbul’da gerek Bodrum’da ilk günden bu yana verdiğimiz hizmet kalitesi ve çeşitliliği ile kısa sürede sağlığına ve güzelliğine önem veren kadınların ilk tercihleri arasında yer aldık. Özellikle benim ihtisas konum olan kalıcı ve konsept makyaj konusunda, ilk günden bu yana iddiamızı sürdürüyoruz.

B – Kadın Güzelliği derken tepeden tırnağa herşeyi düşünmeli miyiz?

TK – Cilt bakımlarından, bölgesel incelme, şekillenme, kalıcı makyaj, tırnak bakımı, gibi daha özenilmesi gereken, bir kadının daha hassas olduğu konularda hizmet veriyoruz. Kısacası Saç haricinde güzellik ve bakım deyince aklınıza gelecek her alanda hizmet veriyoruz.

B – Kadınların en korkulu rüyası sizce nedir?

TK – Kadınların en korkulu rüyalarından biri Sellülit. Ama bu sorun da neredeyse tarihe karışmak üzere. Özellikle beslenme ve günlük alışkanlıklarınızın değiştirilmesi ile tabii ki sellülit oluşumunu geciktirebiliyorsunuz. Ancak teknoloji de kadınların bu zaafını fark edip, ona göre yeni savaş yöntemleriyle kadınların yanında yer alıyor. Bodrum’a geçtiğimiz aylarda kazandırdığımız G5 Masajı da bunlardan biri.

B – Bize biraz G5 hakkında bilgi verir misiniz?

TK – G5 Hızlı titreşimle ve iterek sıkıştırma yöntemi ile fazla yağların ve selülitli bölgelerin yakılmasını sağlayan bir uygulama. Ayrıca uygulama bölgesinde zayıflama ürünlerinin kullanılması ile birlikte gözle görülür bir etki elde edebiliyoruz.

 

B – Bu cihaz sadece sellülit tedavisi için mi kullanılıyor?

TK – Cihazı nerede kullandığınıza bağlı olarak, istediğiniz etki de değişkenlik gösterebiliyor. Sellülit bölgelerinde kullanımında yarattığı etkinin haricinde vücuttaki gerginleşmiş noktaları ve spazmları yatıştırmaya, ödemlerin ve yorgunluk sonrası kaslarda biriken laktik asitin atılmasında yardımcı olur. Ritmik masaj ile kan dolaşımı hızlandırır, ciltte yaşlanma çizgilerini azaltır ve cilde esneklik sağlar.

B – Kısacası tüm vücutta uygulayabiliyorsunuz G5 Masajını

TK – Masaj tüm vücuda uygulanabiliyor ancak özellikle kalça, üst bacak, kol ve popo bölgelerinde, selülitle mücadele amaçlı daha etkili olarak kullanılabiliyor. Ayrıca G5 masajı özellikle pasif jimnastik öncesinde vücudun ısınmasını ve yağ yakmaya daha erken başlamasını sağlıyor.

B – Uygulaması nasıl oluyor?

TK – G5 masajı, bir diğer adıyla lipo masaj, konusunda ve bölgesel zayıflamada uzman kişiler tarafından kişilerin vücut özelliklerine göre 20’şer dakikalık 5 ila 10 seans olarak yapılıyor. Uygulamayı yapan uzmanımız, masaj yapılacak bölgeye cihazla titreşim verirken kuvvetli itme uygular. Bu titreşim ve itme kuvveti yağların kısa sürede yakılmasını sağlar. Uygulama sonunda zayıflama, toparlama ve selülit problemleri tedavi edilir.

B– Acı veren bir işlem midir?

TK– Yoğun ve etkili olmasına rağmen, asla acı veren bir işlem değil, aksine, keyifli, rahatlatıcı bir deneyim olarak o anın tadını çıkartabilirsiniz. Ama her insanın acı eşiği farklı olabilir. Bu konuda yine de biz temkinli davranıyoruz. Bu güne kadar bu tip bir şikayet almadık.


“Konu kadın olunca güzellik kaçınılmazdır.” diyen Tülin Kök, her kadının kendini güzel hissetmesi için de her ay bir kampanya yaptıklarını belirtiyor. Zaman zaman haftalık sürpriz, hediye ve kampanyalarla kadınların güzellliklerine katkıda bulunan Alin Güzellik Merkezi, kadınların da vazgeçilmez güzellik adresi olmaya devam ediyor.

Hepinize güzelliklerle dolu bir hafta dileriz.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.