BODRUMLU DJ’LER ZOR DURUMDA

BODRUMLU DJ’LER ZOR DURUMDA

398
0
PAYLAŞ
 

Tüm dünyayı kasıp kavuran korona virüs salgınının neden olduğu kriz en çok gündelik yevmiye ile çalışanları ekonomik ve psikolojik olarak perişan etti.

Bu grup içinde yer alan DJ’ler de süreç başladığından beri zor durumda ve geçtiğimiz dönemde geceleri bar ve klüplerde, gündüzleri ise plajlarda çalışmakta olan, yıllardır Bodrum’da yaşayıp kazancını da Bodrum’a yatıran, Bodrum’un eğlence hayatına ve turizmine katkıda bulunan DJ’ler olarak biraraya toplandık; “BJVDJS” adı altında bir dayanışma grubu kurduk.

Bayramın ilk gününden itibaren evlerinden çıkamayan ve morale ihtiyacı olduğunu düşündüğümüz, DJ müziği ile eğlenmeyi seven herkes için canlı yayınlarımızı youtube periskope üzerinden yapıyoruz ama bunu daha profesyonel bir biçimde yapabilmek adına hiç bir gelirimiz yok.

Bu işi meslek edinen ve bu işten hayatını kazanan meslek grubu olarak bizler de ülkemizin ekonomik zincirinde birer halkayız, Bodrumlu DJ ler olarak talebimiz şudur ki yerel yönetimlerin ayrıca devlet büyüklerimizin bizlere de destek vermelerini bekliyoruz”…

Ülkemizi de evlere kilitleyen, ekonomik hayatı adeta felç eden Covid-19 virüsünün neden olduğu salgınla mücadele devam ederken, virüsün neden olduğu ekonomik kriz Bodrum’da da geliri veya birikimi olmayan insanları açlık sınırının altında yaşamaya mahkum etti. Ekonomik bunalımdan en çok etkilenen iş dallarından biridir DJ lik ve BJVDJS grubu da bu krizin ilk mağdurlarından oldular.
Eğlence sektörünün krizle birlikte Bodrum genelinde kepenk kapatan kuruluşlar var,bu durumdan yüzlerce kişi daha büyük mağduriyet yaşayacaklar…

SIKINTILARIMIZI DİLE GETİRİYORUZ…

Covid-19 salgını ile birlikte Türkiye adeta evine kapandı. Her kriz öncelikle eğlence sektörünü vuruyor “Özellikle bu sektörde gündelik yevmiyeli olarak çalışan DJ arkadaşlarımız var. Bunların hiç bir sosyal güvencesi olmadığı gibi düzenli geliri de hiç bir zaman olmadı. İşletmeciler tarafından haksız yere kapı dışarı edilmesi gibi sorunlarda  yıllardır çözülemedi.
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız başta olmak üzere devletimizin çok sayıda kurumuna bu sıkıntılarımızı anlatmak istiyoruz, şimdiye kadar bir sonuç alamadık fakat bundan sonra iyi günlerin bizi beklediğini ümid ediyoruz”

DEVLET VE YEREL YÖNETİMLERDEN DESTEK BEKLİYORUZ…

Hiçbir ek geliri, sosyal güvencesi olmayan arkadaşlarımız için yerel yönetimler başta olmak üzere devlet büyüklerimizden destek bekliyoruz. Bu kriz bize dayanışma ruhunu öğretti. Bizler artık sahne aldığımız günlerde ve saatlerde sigorta kapsamına da girmek istiyoruz, SGK haklarımızdan yararlanmamız gerek, bu çalışmalarımızı da bu yönde ilerleteceğiz. Kimi zaman “beğenmedik çaldığınızı” denilerek emeklerimiz gasp ediliyor kimi zaman bir gün kala işlerimiz iptal ediliyor. Kiralarını ödeyebilecekler mi? Hastalanırlarsa ne olacak?
Güvencesiz ve geleceğe dair gittikçe kötüleşen piyasa koşullarında ayakta kalmaya çalışan bizler destek bekliyoruz”

https://www.bjvdjs.com/

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.