BODRUMSPOR YÜZÜCÜLERİ CARETTALAR İLE YÜZDÜLER

BODRUMSPOR YÜZÜCÜLERİ CARETTALAR İLE YÜZDÜLER

965
0
PAYLAŞ
 

4. Uluslararası Dalyan Açık Su Yüzme Yarışı, Muğla’nın Ortaca ilçesinde yapıldı. Dalyan İztuzu Turizm Tanıtım Derneği tarafından Muğla Ticaret ve Sanayi Odasının (MUTSO) desteğiyle, “Caretta carettalarla yüzüyorum” temasıyla 2 bin 500 ile 5 bin metrelik iki parkurda gerçekleştirilen yarışa, Bodrumspor Master Yüzme Takımı da katıldı. Farklı yaş kategorilerinde dört ülkeden 11’i engelli 420 sporcunun katıldığı yarışın startı, Ortaca Kaymakamı Oktay Erdoğan ve Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir tarafından verildi.

Bodrum Spor Master Yüzme Takımı yüzücülerinden Binnur Doruk, Heather Adair, Pelin Yakar, Arda Akman ve Barbaros Güneş’in Bodrum’u temsil ettiği rekabeti yüksek yarışlarda genel klasmanda 5 bin metre erkeklerde Timuçin Gülaç, kadınlarda Elif Özgüvenç, 2 bin 500 metre erkeklerde Ahmet Merev ve kadınlarda Nesrin Özgün birinci oldu. Dereceye girenlere ödülleri, Kaunos Kral Bahçesi’nde düzenlenen törenle verildi.

Arda Akman

Yarışla ilgili bir açıklama yapan Bodrum Spor MAster Yüzme Takım Kaptanı Arda Akman, rekabetin büyük olduğu yarışlarda dereceye girenleri tebrik etiğini söyledi. Akman yaptığı açıklamada şunları söyledi; Takım olarak ciddi bir antrenman programı ile haftanın 3 günü Binnaz Karakaya Spor Salonu, Kapalı Yüzme Havuzunda antrenmanlarımız gerçekleştiriyoruz. Takım olarak dereceye girememiş olsak da, kişisel performanslarımızın ne denli güçlendiğini burada test ettik. YOğun bir yarış dönemi öncesindeki ilk yarışımız Dalyan’da yapıldı. Esas olarak 1-5 Mayıs Tarihleri arasında Marmaris’te düzenlenecek olan Aquamasters Uluslararası Kısakulvar ve açıkdeniz müsabakalarımız var. Güçlerimizi dengeli kullandık. Bu yarış da Marmaris yarışlarımız öncesi antrenman gibi oldu. Takım arkadaşlarımı kutlarım.”

 

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.