BODRUMSPORLU YÜZÜCÜLER MADALYALARI TOPLADILAR

BODRUMSPORLU YÜZÜCÜLER MADALYALARI TOPLADILAR

1537
0
PAYLAŞ
Bodrumspor Master Yüzme takımı
 

İlki geçtiğimiz sene yapılan ve bu yıl 28-30 Eylül tarihleri arasında Bodrum Hapimag Sea Garden Hotel’de düzenlenen “9. Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası” Bodrumspor’lu yüzücülerin aldıkları başarılarla sona erdi.

Katılımcı sayısını her organizasyonda artıran Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası, dünyaca ünlü su sporları markası Arena’nın isim sponsorluğu ve markanın Türkiye distribütörü Sportive’in desteğiyle, Türkiye’nin yanı sıra dünyanın farklı ülkelerinden yüzme tutkunu binden fazla sporcuyu Hapimag Sea Garden Resort’ün ev sahipliğinde Bodrum’da buluşturdu.

7’den 70’e herkese doğa, deniz ve yüzme sevgisi aşılamak hedefiyle yola çıkan şampiyona bu yıl geçtiğimiz yıl hazin bir trafik kazasında kaybettiğimiz Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Merhum İsmail Altındağ Anısına yapıldı. İlk yarışın startını veren Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, böylesi güzel bir yarışın İsmail Altındağ anısına yapılmasının önemine ve anlamına değindi. Yarışların sonunda Merhum İsmail Altındağ’ın eşi Nagihan Altındağ’a yarışların anısına bir plaket takdim etti.

Aquamasters Bodrum Yüzme Yarışlarının ilk gününde Bodrumsporlu yüzücülerin yanı sıra, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un eşi Hülya Kocadon’un da katılım gösterdiği “Profilo Dolunay’da Açık Su Yüzme Yarışı”, çocuklar için “Arena Aquakids Yüzme Etkinliği” ve Bodrumsporlu Yüzücü Defne Arcan İçözü’nün Bodrum’u temsil ettiği “Profilo Açık Su Yüzme Dayanıklılık Yarı Maratonu” gerçekleştirildi.

Serkan Öçalmaz, Burcu Seçkin, Bekir Coşkun

Organizasyon ikinci gün, İlk kez düzenlenen ve Bodrum Sporlu master yüzücülerden İbrahim Demiröz, Engin Çolpan Barbaros Güneş ve Arda Akman’ın katıldığı 10 bin metrelik parkura sahip “Hapimag Maratonu” ve 4 kişilik takımların mücadele ettiği, Bodrumspor Master Yüzme Kulübü’nden 3 ayrı takımın katıldığı, “4×500 m Bayrak Yarışı” ile devam etti.

Yarışların son gününde ise bin 500 metre ve 3 bin metre olmak üzere iki farklı etapta düzenlenen “Peugeot Açık Su Yüzme Şampiyonası’nın ardından sona erdi. Şampiyona kapsamında, gerçekleştirilen yüzme etaplarının yanı sıra farklı aktivitelerle de yüzücüler hep birlikte keyifli vakit geçirdi.

3 gün süren yarışlarda Bodrumspor Master Yüzme Takımı’nın yüzücüleri rakipleri ile kıyasıya mücadele verirken, dereceye giren ve kürsü alan sporcular şu şekilde sıralanıyor;

İbrahim Demiröz 2 Gümüş, Engin Çolpan, Binnur Doruk, Hülya Bilge, Zafer Olcay birer gümüş, Barbaros Güneş, Pelin Yakar, Heather Adair, Defne Arcan İçözü, Banu Belkıs Güner ve Toyga İçözü de birer bronz olmak üzere, toplam 12 madalya alarak yarışlarda başarı gösterdiler.

Bodrumspor Master Yüzme Takımı Kaptanı Arda Akman,  çok güçlü rakiplerine karşın aldıkları başarıların kendileri için büyük bir motivasyon olduğunu söyledi. Halen Antrenmanlarına antrenörleri Hülya Bilge ile birlikte Binnaz Karakaya Kapalı Spor Salonu Havuzunda gerçekleştirdiklerini belirten Arda Akman, yarışlar boyunca kendilerine ev sahipliği yapan Hapimag Sea Garden Otel Müdürü Kerem Demirkol’un da, başarılarının ardındaki gizli güç olduğunu sözlerine ekledi.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.