Bodrum’u lezzet ve kaliteyle buluşturdular

Bodrum’u lezzet ve kaliteyle buluşturdular

2428
0
PAYLAŞ
 

Bodrum’a İstanbul’un en bilinen şarküteri markasını 2002 yılında ilk kez  kazandıran Ahmet Gümüş, geçtiğimiz yılın ilk günlerinde, Şütte Markasını yeniden Bodrum’a kazandırdı. 1985 senesinde Bodrum’a gelerek çeşitli bankalarda yöneticilik yapan ve 2012 de emekli olan Ahmet Gümüş, Bodrum’da eksikliği hissedilen bir tarzı çocukluk yıllarından bu yana hayatı Şarküteri mağazalarında geçmiş, gerek Şütte markasını iyi tanıyan, gere şarküteri müşterilerinin tarzını ve damak tadına hakim olan ortağı Halil Korkmaz ile birlikte yeniden Bodrum’a kazandırmanın keyfini ve mutluluğunu yaşadıklarını her fırsatta dile getiriyorlar.

İlk olarak 1918’de Beyoğlu Balık Pazarında salam, sosis, imalat ve satış mağazası olarak açılan zamanının en ünlü şarküterisi haline gelen, nostaljik ve değişmeyen lezzetiyle günümüzde de efsanevi lezzetlere ev sahipliği yapan Şütte Şarküteri, Avenue Bodrum AVM’de hem sabah kahvaltıları, Hem öğlen ve akşam çıkarttıkları çok özel menüleri, hem de kişiye özel sandviçleriyle Bodrum’da bambaşka bir lezzet fırtınası estiriyor. Açıldıkları günden itibaren, menülerine yeni lezzetler ekleyen, kendilerini geliştiren Şütte’de, 2016 itibariyle,  yerel tatlara yer verildi. Mekanlarının avantajlı bir Şütte Bodrumnoktada yer aldığını belirten Halil Korkmaz, “Şütte Marka olarak Bodrum için çok önemli bir değer. Biz de Bodrum’un en işlek caddesinde, en havalı Alışveriş Merkezi’nde müşterilerimize gerek park yeri sorunu olmayan, gerek farklı tatları bir arada bulabilecekleri bir mekan yarattık. Açıldığımız günden bu yana, hep, gelen talepler doğrultusunda menülerimizde eklemelere gittik. Bu sayede bu yöreye özgü “Çökertme Kebabı” menümüzde yerini aldı. Biz Şütte olarak bu hizmeti verdiğimiz için, şarküteri reyonumuzda gösterdiğimiz titizliği, mutfağımıza da taşıdık. Çökertme Kebabı’nı bir çok mekan çok farklı şekillerde yaptığından, gerçek tarifinde tatmak gerçekten zor. Bu nedenle biz usulüne uygun, gerek pişirme gerek servis, gerek se malzemeleri en eski, en bilindik haliyle korumaya ve sunmaya özen gösterdik. Kahvaltımızda yöre halkına yaptırdığımız gözleme, su böreği ve reçeller ile daha da zenginleştirdik. Bu sayede ev hanımlarına aile bütçelerine katkıda bulunmalarına ve geleneksel Bodrum tatlarını da müşterilerimizle buluşturmayı başardık.” Diyerek Şütte’de yaptıkları tatlı değişiklikleri anlattı.

Çok kısa sürede sadece şarküteri reyonunu barındıran bir şube daha açmak istediklerini belirten Ahmet Gümüş ve Halil Korkmaz, açacakları şubenin daha küçük ancak, çok fazla ürün gamına sahip bir Şütte Mağazası olacağı bilgisini verdiler. Özellikle İstanbulluların çok yakından tanıdıkları Şütte markasını ve ürünlerini Bodrum’da yaşayanlara tanıtmaktan mutlu olduklarını belirten Halil Korkmaz, İstanbul müşterisinin Şütte Bodrum’u daha ucu bulduklarını belirtti.

IMG_2256

“Şütte öyle köklü bir marka ki, Özellikle İstanbul’un önde gelen aileleri, tüm alışverişlerini bu markanın güven veren, tamamı sağlıklı ve doğal olan ürünlerinden yaparlar. Özellikle bu sektör asla hata affetmez. Gerek kalitede, gerek ürün gamında asla hata yapamazsınız. Bu konudaki hassasiyetimizi bilen herkes, artık alışverişini bizden yapıyor. Şütte’de satılan her ürün, belgeli, sertifikalıdır. Sattığımız ürünler, hangi yöre ismiyle anılıyorsa, o yöreden getirtilir. Gerektiği taktirde, müşterilerimize bunları ibraz edebiliyoruz. Mesela Şütte Tam Yağlı İnek Beyaz Peynirimizin tuz oranı %3-3,5 civarındadır. Aynı segment üründe tuz oranı %6-%6,5 oranındadır. Bu peynirimiz tamamen doğaldır, Bakanlık onaylı muayene ve analiz raporu mevcuttur. Tuz oranının düşük olma nedenine gelince, neredeyse tüm mandıralarda, peynir için süt işlenirken, kaymağı üzerinden alınarak ayrı olarak satılır. Kaymak yerine krema koyarak, işlemine devam edilen sütten mamul olan peynirin tuz oranı da fermantasyon süresince artıyor. Bizim peynirimizde ise, bu kaymak peynir olana kadar üzerinde kalıyor. ve doğal olarak da tuz oranı düşük oluyor. Yani Şütte hem daha sağlıklı hem de daha doğal ürünler ile toplum sağlığına katkıda bulunuyor. Örneğin öğlenleri butik tencere yemeklerimiz var. Özellikle çalışan ve ev tencere yemeği isteyenlerin tercih ettiği bu yiyeceklerimiz, Osmanlı mutfağının geleneksel usullerine uygun bir lezzeti sofranıza taşıyor. Bodrum Şütte, şu anda İstanbul’un en büyük Şütte mağazalarına gerek ürün çeşitliliğiyle, gerek özgün ürünleriyle oldukça fark attı.  Özellikle yaşadığımız çevreye kazandırmak bizim için çok önemli. Bu nedenle de bu yöredeki bir çok ürünü mağazamızda satışa sunuyoruz. Bizim tüm ürünlerimiz üst segment. Bu ürünlerimize ister Catering olarak davetlerinizde, ister paket servisimizle teknenizde veya evinizde, isterseniz de Şütte’ye gelerek sahip olabilirsiniz. Bu kadar hizmet ve lezzet için de Bodrum koşullarında oldukça uygun fiyat politikamızla her zaman tüm Bodrumluları mekanımızda ağırlamaktan kıvanç duyacağız.”

Bir alışveriş merkezi içerisinde olmanın tüm avantajlarıyla, ister çocuk doğum günlerinde, özel gün ve toplantılarınızda, ister ailece bir lezzet şöleni yaşayabileceğiniz Şütte ve Özsüt markaları tek çatı altında sadece Bodrum’da bulunuyor. Böylece alışveriş yaparken, tek adımda ihtiyaçlarınızın çözüm merkezi haline geliyor.

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.