BODRUM’U SARSAN VEFAT… HOŞÇA KAL HÜS!

BODRUM’U SARSAN VEFAT… HOŞÇA KAL HÜS!

1646
1
PAYLAŞ

Bodrum’un Dereköy’de yaşayan ve Le Kabbak Le Bakkal gibi açtığı dükkanlarla herkesin sevdiği Hüseyin Özgül gözlerini yaşama yumdu.

Dereköy’de ağabeyi Şakir Özgül ile birlikte açtığı Le Kabbak markası ile, su kabağından yaptığı aksesuar ve hediyelik eşya ürünleri ile Bodrum’un tanıdığı simalarından olan evli ve iki çocuk babası 46 yaşındaki Hüseyin Özgül’ün yaşadığı evde kendisini asarak intihar etmesi herkesin hayat dolu olarak tanıdığı Özgül’ün yakınlarını perişan etti.

Hayatını eğitim, kültür ve güzel yaşamaya adayan Özgül, Le Bakkal ismini verdiği bakkal dükkanının yanına inşa ettiği Peksimet Çocuk Kütüphanesi’nin yapımında da büyük emek harcamıştı.

Çocuklara ve eğitime verdiği destekle tanınan, spor müsabakalarında onlarca kupa ve madalya alarak sanat, spor ve Bodrum sosyal yaşamında çok sevilen Özgül’ün yaşamını sonlandırması, yakınları tarafından imkansız olarak nitelendirildi.

 

Dereköy’deki evinde dün gece yaşamına son veren Hüseyin Özgül’ün cenazesi için savcının inceleme yapmasının ardından Muğla Adli Tıp Kurumu’na gönderileceği öğrenildi. Jandarma olayla ilgili soruşturma başlatırken Özgül’ün ölmeden önce yazılı bir mektup bıraktığı öğrenildi.

Geçtiğimiz yıl eşi Selay, oğulları Kuzey ve Poyraz’ı geçtiğimiz yıl eşinin memleketi Kıbrıs’a göndererek, çocuklarına daha iyi bir gelecek sağlamak isteyen Hüseyin Özgül’ün ani vefatıyla sarsılan ağabeyi Mahmut Özgül, kardeşinin cenazesi için Kıbrıs’ta bulunan eşinin gelmesini beklediklerini belirterek, yarın Kadıkalesi Camiinde ikindi namazını müteakip defnedileceği bilgisini verdi.

 

Bu fotoğrafı çektiğimde, hepimiz gençliğimizin baharındaydık. Yaşlarımız 18, 19 belkide. Yıllar sonra tekrar bir araya geldiğimizde bu kareyi kendisine yolladığımda çok mutlu olmuştu… Yolun ışık olsun Hüs… toYga