Bodrum’un efsane lezzet noktası “Culinary Bodrum Cookery & Bar”

Bodrum’un efsane lezzet noktası “Culinary Bodrum Cookery & Bar”

1978
0
PAYLAŞ

Toyga İÇÖZÜNeyzen Tevfik Caddesi üzerinde açılan yeni bir mekân, tüm Bodrum’u lezzeti ve samimi ambiyansı ile kendine çekiyor. Neyzen Tevfik Caddesi mekânlarının aksine, alışıla gelmişin dışında bir tarz ile hizmet veren bu mekân bir restoran, bir bar, atıştırmalıklarla serin içeceklerinizi bir arada alabileceğiniz, kitabınızı, bilgisayarınızı alıp, birkaç kurabiye ile kahve veya çay molası verebileceğiniz farklı bir mekân. Culinary Bodrum Cookery & Bar adı altında hizmet veren bu mekân, aslında kuzen olan, Selen Cambazoğlu ve Işıl Önder ortaklığında iki hanımın elinin değdiği, titizlikle hazırlanmış menüler, farklı sunumlar ve tamamı Türk mutfağından gelen bir damak tadıyla hizmet veriyor.

Selen Cambazoğlu, Işıl Önder
Selen Cambazoğlu, Işıl Önder

Mekanlarını sorduğumuzda heyecanla ve konuya hakim bir tavırla Selen Hanım giriyor söze. “Culinary Bodrum aslında Et ve Ege mutfağı restoranıdır. Et ağırlıklı bir menümüz var. Ama Öncelikle Bodrum’da olmamız nedeniyle ve içerisinde bulunduğumuz projeler nedeniyle, Ege Mutfağının kaybolmaya yüz tutmuş lezzetlerini ve Ege’ye özgü mevsim sebzelerine de yer vererek desteklememiz gerektiğini düşünüyoruz. Bu nedenle Menülerimizde olmayan, Mekânın girişindeki kara tahtamıza günlük olarak yazdığımız Parsel 75 adını verdiğimiz bir Ege Mutfağı menümüz var. Bodrum’da bir kebapçıya ihtiyacımız olmadığını düşündüğümüzden, fark yaratmak ve sosyal sorumluk projemiz kapsamında bu konsepti geliştirdik. Yaklaşık 4 metrelik bir mangalımız ve isteyenlerin önünde oturacağı bir ocak başımız var. Tüm etlerimiz orada pişer.

Taş Fırınımızı Nazilli’den getirttiğimiz yörenin en bilinen ustalarına yaptırdık. Tüm ekmeklerimiz buradan çıkıp, masalara sıcak servis edilir. Tüm ürünlerimiz pazardan, doğal yetiştirilmiş ürünlerden seçilir. Ankara’nın bilinen ve en büyük markalarından birinin 30 yıllık şefi et ustası Fazlı Altun, et menülerimizde müşterilerimize hazırladığı sürpriz lezzetlerle adeta onları büyülüyor. Mesela menümüzde Culinary Bodrum Et Tabağı adı altında kendimize özel bir lezzet şöleni sunuyoruz.

Yaprak Et, yaprak tavuk, Tavuk, Kelebek, Kaburga ve Kasap Köfte ‘den oluşan bir set, özel sunumuyla masanıza gelir. Bir başka farklı lezzet ise Tuzda T-Bone. Yaklaşı 500 Gram T-Bone Steak’i özel bir sosa bulayıp tuzluyoruz ve taş fırında 40-45 dakika arasında bir sürede pişiriyoruz. Lezzeti tarifsiz. Yine farklı olarak Culinary Burgerimiz var. Taş fırınımız biz açık olduğumuz her an hizmete hazırdır. Çerkes pidesi, Kıymalı Pide, Ege Otlu Pide, Tahinli & Pekmezli pidemiz de fırınımızın spesiyalleri arasında. Biz tamamen kendi kültürümüzü yaşatmaya çalışıyoruz. Mesela bir peynir tabağımız var ve orada asla yabancı bir peynir bulamazsınız. Bizim yemek kültürümüz zaten çok zengin. Yabancı tatlardan önce kendi tatlarımızı unutmamamız gerektiğini düşünüyoruz. İçeceklerde de durum böyle. Yerli üretim şaraplarımızı müşterilerimizin beğenisine sunuyoruz. Mutfağımız saat 23.00’e kadar hizmet verirken, taş fırınımız 00.00-02.00 saatleri arasında hizmet vermeye devam etmektedir.”

Culinary Bodrum Her isteyenin, canının istediği gibi davranacağı fiyatları makul, kendinizi sıcak bir aile ortamında hissedeceğiniz özel bir mekan. Hem lezzete, hem hızlı ve güler yüzlü servise önem veriyorsanız, bunun yanında da keyifli bir ortamda yeni lezzetlere açıksanız, Culinary Bodrum Cookery & Bar beklentilerinizi fazlasıyla karşılayacaktır.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.