BODRUM’UN HÜSEYİN’İ, GÖZ YAŞLARIYLA UĞURLANDI

BODRUM’UN HÜSEYİN’İ, GÖZ YAŞLARIYLA UĞURLANDI

1243
2
PAYLAŞ

Su kabağından, ponza taşlarına, deniz kabuklarından dal parçalarına kadar doğal olan ne varsa toplayıp, hepsini birer sanat eserine dönüştüren Hüseyin Özgül, son yolculuğunda arkasında gözü yaşlı yüzlerce insan bıraktı.

Bodrum’a kattığı değerle, su kabaklarına verdiği sanatsal anlamla bütünleşen, Le Kabbak, Le Bakkal gibi markaların yaratıcısı, kimse tarafından önemsenmeyen bir köyde tüm varlığını, çevresini seferber ederek kurduğu Peksimet Çocuk Kütüphanesi ile ölümsüzleşen Hüseyin Özgül, geçtiğimiz gün hayata gözlerini yumdu.

Eşi Selay, çocukları Poyraz ve Kuzey’i geçtiğimiz yaz sonunda Kıbrıs’a daha iyi bir geleceğe temel atmaları için yollayan Hüseyin Özgül’ün cenazesi bugün Kadıkalesi Cami’nde kılınan ikindi namazını müteakip, Kadıkalesi Mezarlığında defnedildi.

Ailesi, arkadaşları ve yakınlarından oluşan yaklaşık bin kişilik bir cemaat ile son yolculuğuna uğurlanan Hüseyin Özgül’ün cenazesine, CHP Muğla Milletvekili Akın Üstündağ, CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan Bodrum Belediyesi Meclis Üyesi Önder Batmaz, CHP Bodrum Belediyesi Başkan Adayı Ahmet Aras ve AK Parti Bodrum Belediyesi Başkan Adayı Dr. Tahir Ateş de katıldı. Merhumun Eşi Selay, çocukları Poyraz ve Kuzey, ağabeyleri, Erkin ve Mahmut Özgül’ün taziyeleri kabul ettiği cenaze, Kadıkalesi Cami’nden Kadıkalesi Mezarlığına kadar elde taşındı. Defin işleminin ardından çiçekler bırakılan mezara, Özgül’ün masa tenisi raketi de bırakıldı.

Spora, sanata ve insani ilişkileri çok önemseyen Hüseyin Özgül, henüz 45 yaşındaydı.