BODRUM’UN İLK ÇOCUK CERRAHİ VE ÜROLOJİ KLİNİĞİ AÇILDI

BODRUM’UN İLK ÇOCUK CERRAHİ VE ÜROLOJİ KLİNİĞİ AÇILDI

915
0
PAYLAŞ
 

Bodrum’un tek çocuk cerrahisi ve çocuk ürolojisi kliniği hizmete girdi. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras tarafından Bitez’de açılan Çocuk Cerrahisi ve Çocuk Ürolojisi Uzmanı Doç. Dr. Ahmet Güven’in kliniği, Bodrum’un bu alandaki en büyük açığını da kapatmış görünüyor.

Geçtiğimiz aylarda yerleştiği Bodrum’da çocuk cerrahisi ve çocuk ürolojisi konusundaki açığın farkına varan Doç. Dr. Ahmet Güven, hem yeni yerleştiği Bodrum’da hayatını devam ettirmek, hem de bu alandaki açığı kapatmak amacıyla muayenehanesini açtığını belirtti.

Muayenehane ve yaptığı işlemlerle ilgili bir açıklama yapan Doç, Dr. Ahmet Güven, Etik Bodrum çatısı altında verdikleri hizmetleri şu şekilde anlattı;

“Kliniğimiz Çocuk Cerrahisi ve Çocuk Ürolojisi alanlarındaki tüm hastalıkların hem tanı hem de tedavisinde daha hızlı, daha kaliteli ve daha konforlu hizmet vermek amacıyla kurulmuştur. Kliniğimizde minik hastalarımızın bir sağlık kuruluşunda değil de, her yaşa hitap eden oyuncaklar, kitaplar ve zeka oyunları ile donatılmış cazip bekleme alanlarıyla, kendilerini bir ev rahatlığında ve mutluluğunda hissettirerek muayene ya da küçük müdahalelerini ağrısız ve korkulardan uzak bir şekilde gerçekleştirmeyi amaçlanmıştır. Toplamda 100 metrekare alanda bir muayene odası, bir emzirme odası ve küçük müdahaleleri yaptığımız bir de küçük müdahale odamızla hizmet veriyoruz. Küçük müdahale odamızda erkek çocuklar için aileleriyle birlikte oyunlar oynayarak, eğlenerek sünnet işlemlerimizi kolayca gerçekleştiriyoruz.

Bodrum’da bu alanda çok büyük bir açık var. Kliniğimi açtığımda gelen hasta ailelerinden öğrendiğim kadarıyla, benden önceki dönemde insanlar rahatsızlanan çocuklarını büyük şehirlere götürmek ve oralarda tedavi ettirmek zorunda kalıyorlarmış. Böyle bir soruna çözüm olduğum için mutluyum.”

Doç. Dr. Ahmet Güven

Doç. Dr. Ahmet Güven Kimdir?

1995–1999 yılları arasında GATA Çocuk Cerrahisi kliniğinde ihtisasını tamamladı ve Mayıs 2000 tarihinde 600 Yataklı Hava Hastanesi Etimesgut/ANKARA’da Çocuk Cerrahisi Uzmanı olarak göreve başladı.

Ekim 2005 tarihinden itibaren 1 yıl süreyle Çocuk ürolojisi alanında bilgi ve deneyimlerini arttırmak üzere Amerika Birleşik Devletleri’nde New York eyaleti Albany şehrinde Albany Medical College Çocuk Ürolojisi Bölümünde Prof. Dr. Barry A. Kogan ile birlikte çalışarak operasyonlara ve klinik çalışmalarına katıldı. Ayrıca aynı bölgedeki Albany Eczacılık Fakültesi Araştırma Laboratuvarında Prof. Dr. Robert Levine ile birlikte ürolojik konular üzerinde deneysel çalışmalara katılıp çeşitli projelerin yürütücülüğünü yapmıştır.

Aralık 2006 tarihinde GATA Çocuk Cerrahisi Ana Bilim Dalı’nda Yardımcı Doçent olarak atandıktan sonra Nisan 2010 tarihinde girdiği sınavda başarılı olarak Doçent unvanı almıştır. Mayıs 2011 yılında Çocuk Ürolojisi Uzmanı unvanına hak kazanmıştır.
Kasım 2016 tarihinde GATA’dan ayrıldıktan sonra İstanbul Özel Silivri Medical Park hastanesinde üç yıla yakın görev yapmıştır. Doç. Dr. Güven, Etik Çocuk Cerrahisi ve Çocuk Ürolojisi klinikleri standartlarında hizmet vermek ve gerek pratik gerekse teorik deneyimlerini Bodrum ve çevresindeki çocuklara yardım etmek için Aralık 2018 yılında Bodrum’ yerleşmiştir. Halen Bitez yolu üzerindeki Özel Muayenehanesinde 7/24 hizmet vermektedir.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.