Bodrum’un Masalını Yazarından Dinleyin

Bodrum’un Masalını Yazarından Dinleyin

1119
0
PAYLAŞ
 

Myndos Antik kentinin tarihi sırları ve muhteşem deniz manzarasını günün her saati ayaklarınızın altına seren Metin’s Gümüşlük, kültürel etkinliklerine devam ediyor. Bodrum Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü Yayınlar Personeli Cezmi Çoban tarafından kaleme alınan Bodrum Halk Masalları Kitabı’nı tanıtmak, kitabın yazım sürecinden, yayın sürecine kadar geçen sürede yaşadıklarını kitapseverlerle paylaşacak olan yazar, 27 Haziran günü saat 15.00-18.00 saatleri arasında Metin’s Gümüşlük’te bulunacak. Metin’s gümüşlük’ün işletmecisi Nilgün Özdemir yaptığı açıklamada; “Değerli yazarımız Cezmi Çoban’ın, Bodrum’a yeniden kazandırdığı Bodrum geleneksel yaşantısının bir yansıması olan masalları, günümüzde yeniden uyarlayarak, geçmiş ile gelecek arasında bir köprü kurmuştur. Geçmişin izlerini taşıyan ve günümüzde unutulmaya yüz tutmuş geleneklerin de yer aldığı bu muhteşem eseri, Metin’s Gümüşlük’te kitapseverlerle buluşturmak bizim için büyük bir keyif ve gurur kaynağıdır. Yaz sezonunu başladığı şu günlerde Gümüşlük’ün girişinde yer alan mekanımızda sadece bir restoran olarak değil, kültür ve sanata destek veren, sadece sunduğumuz lezzet ve eşsiz manzaramızdan bahsettirmek yerine yaptığımız seçkin etkinliklerle de anılmak bizim en büyük arzumuz. Kısacası bu yaz Gümüşlüğün nabzı Metin’s Gümüşlük’te atacak.” dedi.

Cezmi Çoban da kendisini yeniden okurlarıyla buluşturacak olan Metin’s Gümüşlük işletmecilerine teşekkür ettiğini belirterek, kitabı hakkında şunları söyledi;
“Eski Bodrum geleneksel yaşantısının bir yansıması olan masallar, günümüzde yeniden rağbet edilen bir yazın türü haline gelmiştir. Yazılı ve sözlü kaynaklara başvurarak oluşturulan “Bodrum Halk Masalları” her yaştan okurun ilgisini çekecek niteliktedir. Bodrum Masallarını sadece gelecek kuşaklara taşımak değil, İngilizce ve Fransızca çevirilerini yaparak, bu masalları dünyanın okumasını sağlamak en büyük hedefim. 27 Haziranda gerçekleşecek olan imza günümde, sadece bu masalları değil, ilk kaleme aldığım günden kitabın ilk basılı halini elime aldığım güne kadar geçen sürede yaşadığım anılarımı da okuyucularıma aktaracağım.”

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.