BODRUM’UN SOSYAL MEDYA OKULU “MAY AJANS”

BODRUM’UN SOSYAL MEDYA OKULU “MAY AJANS”

598
0
PAYLAŞ
 

Uzun yıllar Turgutreis Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürü iken, oğlu Mehmet Kılınç ile birlikte 2010 yılında kurduğu May Ajans sayesinde, Bodrum’un eksik ve yetersiz hizmet üreten sektörlerinden birini ayağa kaldıran Ayşegül Ülkü Ertükel, başta İnşaat, gıda ve turizm olmak üzere, Bodrum’da faaliyet gösteren onlarca firmanın çözüm ortağı olarak hizmet veriyor.

Hizmetleri sadece Bodrumla sınırlı kalmayan, büyük şehirlerden gelen talepler doğrultusunda ajans hizmetlerini Türkiye çapında vermeye başlayan May Ajans, tiyatrodan spora, turizmden inşaata, STK’lardan Eğlence sektörüne kadar her sektörden müşterisine, tam kapsamlı ajans hizmetlerini veren Bodrum’un tek markası olma özelliğini sürdürüyor.

Yapıcı Tiyatro, Çağdaş Villas, Swissotel Resort Bodrum Beach, Veli Bar, Yalıkavak Spor Kulübü, Eski Köy, By Eskici, Demiroğlu Demir…. gibi sektörünün önde gelen firmalarına hizmet üreten May Ajans’ın Kurucusu Ayşegül Ülkü Ertükel, hizmetlerini şu şekilde anlatıyor;

Ayşegül Ülkü Ertükel

“Müşterilerimize sosyal medya, web siteleri ve mobil olmak üzere üç ana başlık altında hizmet üretiyoruz.. Web sitesi geliştirme, sosyal medya yönetimi, strateji planlama, reklam planlama, içerik ve video oluşturma, mobil uygulamalar geliştirme, entegre kampanya yönetimi, e-ticaret geliştirme, e-mail marketing, kreatif ve strateji, sosyal medya hizmetleri ve uygulamaları konularında profesyonel hizmet veriyoruz.

Prensip olarak her zaman koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesiyle çalışmak, sürdürülebilir bir ilişki içerisinde, onlara uzun vadede hizmet vermemizi sağlayan temel nedenlerden biri. Kuruluşumuzun 10. Yılını kutlayacağımız bu günlerde her zaman müşterimiz ile büyümek en önemli hedefimiz olmuştur. Biz gerçekçi, kalıcı ve doğru bir büyümenin, her zaman hizmet verdiğimiz markalarla birlikte büyümek olacağına ve işimizi severek yapmanın gerekliliğine sonsuz inanıyoruz.”

Bir markanın ihtiyacı olan tüm dijital iletişim çalışmaları tek çatı altında sunabilecek deneyim ve donanıma sahip, 360 derece hizmet sunan bir reklam ajansı olduklarını vurgulayan May Ajans Başkanı Mehmet Kadir Kılınç yaptığı açıklamada;

“Ekibimizdeki yalnızca dijital alandaki yenilikleri takip etmeye odaklanan çalışma arkadaşlarımız var. Biz de müşterilerimizi yenilikler konusunda sürekli olarak bilgilendiriyoruz. Çalıştığınız kurum ve kuruluşlar her zaman her şeyi bilmek, takip etmek zorunda değiller. Bizim görev edindiğimiz konulardan biri de bu. İyi bir ajans, müşterilerini dijital alandaki yenilikler konusunda sürekli olarak bilgilendirmeli. Bu dinamikleri sürekli sizinle paylaşan bir ekiple çalışmak, sizin sadece işlerinize odaklanmanızı sağlar. Ne de olsa geri kalan kısmını “May Ajans halleder.” Diyerek aklınızdan atabilirsiniz. Bu da müşteriler için oldukça konforlu bir iş hayatı demek.” Diyerek ajans ve müşterileri ile iletişimleri hakkında bilgiler verdi.

Günümüzde sosyal medya kavramının çoğu zaman yanlış anlaşıldığının ve ehil olmayan ellerde bulunan sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımların, uzun vadede kötü sonuçlar doğurabildiğinin de altını çizen Mehmet Kadir Kılınç, sosyal medya hesaplarını emanet edeceğiniz kişi ve kuruluşları seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini de şu şekilde açıklıyor.

Mehmet Kadir Kılınç

“Sosyal medyanız sizin kişisel ve en önemli alanınız. Bir kurum da olsanız, kişisel hesabınız gibi kusursuz olmalı. En ince ayrıntısına kadar tasarlanarak, planlanmış içeriklerin girilmesi önemli. Bu nedenle çalışacağınız ajans ve/veya kişilerin mutlaka referanslarına, hizmet kalemlerine, ajans sahibinin ve ekibinin geçmişine, yaptıkları işlere bakılmalı. İletişim çağında olduğumuzu unutmamak bu durumda çok önemli bir rol oynuyor. Bu nedenle İletişime yatırım yapmak firmalar için mutlaka yatırım planlamaları dahilinde bütçe ayırmaları gereken bir kalem. Dijital alanda çalışma yapılırken mutlaka işin mobil tarafı da düşünülmeli. Geçen yıl paylaşılan rakamlara göre dünyada e-ticaretin yüzde 35’i mobilde yapılıyor. İşimizi yaparken artık mobil dünyayı da düşünmeliyiz.”

Bodrum’da uzun yıllarını iletişim ve halkla ilişkilere adayan ve her zaman gelişime açık, teknolojiyi takip ederek, en önemlisi bu işi öğrenerek yol aldıklarını aktaran ajans kurucusu Ayşegül Ülkü Ertükel, sosyal medyayı yönetmenin de özel bir uzmanlık gerektirdiğine dikkat çekiyor;

“Sosyal medya alanında biz, artık işi yeni başlayanlara da öğreten bir ajansız. “Müşterimize nasıl fayda sağlayacağız?” diyerek başladığımız bu sektörde her geçen gün kendimizi, ekibimizi geliştirip, güçlendirdik. Elimizdeki enstrümanları en iyi şekilde kullanmayı, hem bizim hem de çalıştığımız müşterilerimizi en iyi temsil edecek tasarımları hayata getirmeye odaklı çalıştık. Müşterilerimizi iyi analiz edip onların dilinden, onları en iyi ifade edecek tasarımları ürettik, üretmeye de devam ediyoruz. Çalıştığınız kurumları iyi gözlemleyebiliyorsanız, sonuçları kısa sürede çok net alabiliyorsunuz.

Ajansımızda müşterilerimiz için marka yöneticisi, tasarımcı, içerik uzmanı, reklam yazarı, reklam yöneticisi, web tasarımcısı, haber yazarı ve animasyonlarımızı yapan her biri konularında uzman toplam 10 kişilik bir kadro çalışıyor. Müşterilerimize en iyiyi sunmak  bizim görevimiz olduğundan her konuda uzmanlaşmış personel ile çalışmak da bir ajansın sorumluluğudur. Bizde her işin bir uzmanı var. Sonuçta hepsi farklı birer uzmanlık gerektirir. Aslında uzman olmak da günümüzde kendinizi güncel tutmadığınız sürece yeterli değil. Örneğin ben yıllardır bu işin içindeyim ve hala öğreniyorum.”

Ajans Başkanı Mehmet Kadir Kılınç, müşterileriyle iyi planlanmış bir kampanyanın başarı oranının çok yüksek olduğunu belirtirken stratejiler hakkında ve bu stratejileri kampanyalara entegre etmenin sırlarını verdi;

“Bir stratejiyi oluşturmanın ana başlıklarını iyi analiz etmek, aslında kampanyaların en başından iyi bir geri dönüş almasını sağlar. Örneğin, farkındalık yaratmak, marka bilinci oluşturmak, etkileşimi artırmak, marka sadakati yaratmak, potansiyel müşteriler oluşturmak, kurumsal iletişimi arttırabilmek, sürdürülebilir olmak, ürün satışı yapmak, vs. Bunlar bizim yol haritamızı oluşturan başlıklardan sadece bazıları. Burada en önemli olan doğru stratejiyi belirlemektir. Bu nedenle müşteri ile gideceğimiz yolu her zaman birlikte seçiyoruz. Markanın stratejisine uygun entegre bir kampanya oluşturursak o kampanya mutlaka başarıya ulaşır kanaatindeyiz. Dijital dünya, müşterinin pazarlama stratejisiyle aynı ses tonunda, tek dilde konuşmalıdır.  Bu nedenle deneyimli bir ajans olarak biz, müşterimizle aynı dili konuşmalıyız. Bu dili dijital mecralara entegre etmeliyiz. Bu da müşterimizin ve bizim başarımızın altın anahtarıdır.”

Günümüzde bireysel olarak sosyal medya hesaplarını yönettiğini iddia edenlerin, bu nedenle çoğu markanın zor zamanlar yaşadıklarının da altını çizen Mehmet Kadir Kılınç sözlerini şu şekilde tamamladı; “Sanal dünyanın gerçeklerini konuştuğumuz bu röportaj, gerçek bir sosyal medya yönetiminin nasıl yapıldığı hakkında herkese bir ışık olsun isterim. Zira herkese emanet edemeyeceğiniz bir markanız var. Bizim için markanız, her zaman kendi markamızdan da daha önemli.”

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.