ULTURA MARATON BODRUM’A RENK KATTI

ULTURA MARATON BODRUM’A RENK KATTI

643
0
PAYLAŞ

Bodrum’da üçüncüsü düzenlenen BodRUN Ultra Maratonu’nda dereceye girenlere ödülleri verildi…

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Oryantiring Federasyonu ve Bodrum Belediyesinin katkılarıyla düzenlenen BodRUN yarış organizasyonda, 10, 23, 50 ve 100 kilometre yarışları geçtiğimiz gün yapıldı.

15 ülkeden yaklaşık 950 sporcunun kayıt yaptırdığı organizasyonda, kısa mesafeli yarışa katılan çocuk sporcularla birlikte 600’e yakın koşucu hem kendileriyle hem de zaman zaman dik ve sert arazi koşullarından oluşan parkur ile mücadele etti. Bodrum Belediye Meydanı’ndan verilen Start ile başlayan yarış, Bodrum sokaklarında renkli görüntülere sahne oldu.

Zaman zaman güneşin keyfini çıkartmak için evlerinin önünde oturan Bodrum sakinlerinin selamladığı ve başarılar dilediği sporcular, sokakların her yanında sıcağın tadını çıkartan sokak canlılarını da aşmak zorunda kaldılar.

Bodrum’un en geniş koşu gurubu olan Bodrunners koşucularının da katıldığı yarışların sonunda genel klasman ve farklı yaş kategorilerinde dereceye giren sporcular, Bodrum Belediyesi Trafo Kafede düzenlenen törenle ödüllerini aldılar. Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Taner Uslu, törende yaptığı konuşmada, organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ederek, sportif faaliyetlere destek olmaya devam edeceklerini söyledi.

Genel sıralama sonuçlarına göre erkekler 100 kilometrede Kemal Kukul, kadınlarda Natalia Senyovskaya birinciliği elde etti. Erkekler 50 kilometrede Murat Barut, kadınlarda Alime Çınar, erkekler 23 kilometrede Mehmet Aydıngör, kadınlarda İpek Öztosun ve erkekler 10 kilometrede Fatih Olak, kadınlarda ise Elif Irmak Ömeroğlu birincilik ödülünün sahibi oldu.

İŞTE KOŞUDAN KARELER

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.