BODTO’DA DEVİR DEĞİŞİMİ

BODTO’DA DEVİR DEĞİŞİMİ

3038
0
PAYLAŞ
 

Bodrum Ticaret Odası (BODTO) Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, tek aday olarak gireceği 1 Nisan’da gerçekleştirilecek organ seçimleri öncesinde BODTO meslek komiteleri üye adaylarını tanıtmak amacıyla bir kokteyl verdi. Mandalin Bar’da düzenlenen geceye BODTO üyeleri ve gazeteciler katıldı. Gecede, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a bir plaket takdim edildi.

Bodrum Ticaret Odası (BODTO) Başkanı Mahmut Serdar Kocadon ve Meclis Başkanı İlhan Ersan’ın ev sahipliği yaptığı kokteylde, BODTO’nun meslek komitelerinde görev alacak isimler tek tek tanıtıldı. Her meslek komitesinde oldukça genç isimlerin yer aldığı dikkat çekerken, kadın üye sayısının çokluğu da gözlerden kaçmadı. Meslek komitelerindeki en genç üye ise Körfez Bar’ın sahibi ve işletmecisi 1996 doğumlu Hasan Subaşıoğlu oldu.

Mahmut Serdar Kocadon konuşmasında 27 Mayıs 1977 yılında kurulan Bodrum Ticaret Odasının bugün 41. Yaşında olduğunu ve 25-30 üyeden 6.000 üyeye hizmet veren bir kurum haline geldiğini belirterek “Türkiye’nin en güzel odalarından birini açıp hizmete sunduk. Bir aksilik çıkmazsa da 1 Nisan’da seçimimizii yapıp 4 yıllık hizmet dönemine başlayacağız. Herhalde Türkiye’nin en genç meclis üyeleri bizde olacak. Bundan gurur duyuyoruz. Sizden ricam, lütfen pazar günü oy kullanın. Sonra ‘Bunlar 6 kişiyle seçim kazanmış’ dedirtmeyin. Çok büyük müçadelelerle yarışlar kazandık, bugünlere geldik ama bu kez rakipsiz bu işi götüreceğiz. Ama lütfen seçime katılın.” diye konuştu.

BODTO Meclis Başkanı İlhan Ersan da Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a teşekkür ederek konuşmasına başladı. Ersan, “Size ve meclis üyelerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Olağanüstü bir bina kazandırdınız bize” dedi. Yeni komite üyelerinin çok zor bir görevi olduğunu söyleyen Ersan, “Bu meclis çıtayı çok yükseltti. Onun için işiniz çok zor. Çok çalışmak gerekiyor. Sizin bunu yapacağınıza canı gönülden inanıyorum.” diye konuştu.

1977 yılında kurulan BODTO’nun bugün 6 bin 66 üyesi ve 30’un üzerinde çalışan personeliyle Türkiye’nin en modern ticaret odası olduğunu söyleyen Atilla Serttaş da “Ben meclis üyesi olarak yönetim kurulunda görev almaktan çok büyük gurur duyuyorum. BODTO’yu modern bir hale getirmek en büyük dileğimizdi. Sağolsun Belediye Başkanımız Mehmet Kocadon bize bu kapıyı açtı. Onun için kendisine bir plaket vermek istiyoruz” diyerek Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u sahneye davet etti.

Mehmet Kocadon da konuşmasında “Şu an turizmimiz Bodrum ekonomisinin gücünü kaldırabilecek kadar iyi gidiyor. Fakat 2016 ve 2017’de turizmde yaşadığımız krizden dolayı, şu anda inşaat sektörü hızlı bir şekilde yol alıyor. Biz de her türlü desteği veriyoruz. Niye? Çünkü inşaat sektörü şu anda Bodrum ekonomisine büyük katkı sağlıyor. Bizler zaman zaman fren ve gaz pedallarını iyi ayarlamak zorundayız. Sektörlere yön vermek zorundayız. Tek nedeni ekonomik seviyemizi düşürmemek. Bunların hepsinin altında ise sizler varsınız. Ben BODTO’ya Bodrum’umuzun bayrağını ticari anlamda başarıyla taşıdığından dolayı tüm yönetim kurulu üyelerine,meclis üyelerine teşekkür ediyorum. 1 Nisan’da seçim olacak. Başkan Kocadon’un rakibi yok. Allah hepimize nasip etsin böyle seçimleri” ifadelerini kullandı.

Kaybedenlerin her zaman bir mazereti olduğunu söyleyen Kocadon, “Hiçbir zaman başarılar tesadüfe dayalı değildir. Hepsinin altında birlik beraberlik yatar. Ben belediye başkanlığında 20’inci yılımı tamamlıyorum. Mahmut Başkan da dördüncü dönemine giriyor. Bodrum, tarihinin birlik beraberlik içindeki en güzel 10’uncu, 15’inci yılını yaşıyor. Sivil toplumuyla, kamuda çalışanları, bürokratlarıyla herkes Bodrum için seferber olmuş durumda. Bu güzelliklerin tüm Türkiye’de olduğunu düşünün ki, Türkiye’ye ne kadar büyük katkı sağlar. Bu güzellikleri bozmalarına, hırsların mantığın önüne geçmesine asla müsaade etmeyelim” dedi.

Konuşmaların ardından iş adamı İbrahim Akkaya, BODTO’nun geçmiş dönem hizmetleri ve hayata geçirilen projeler hakkında bir sunum yaptı. Sunumun ardından meslek komitelerinin yeni üyeleri tek tek tanıtıldı.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.