BOLLUK VE BEREKET GETİREN OBJELER

BOLLUK VE BEREKET GETİREN OBJELER

755
0
PAYLAŞ

Evinizde iç huzur sağlamak istiyorsanız, bu objelerden yararlanabilirsiniz. Size ve evinize şans getirecek, dekorasyonuna katkı sağlayacak objeleri listeledik. İşte evinize şans getirecek objeler…

 

Element Pagoda
Pagoda su, metal, tahta, ateş ve toprağı temsil etmektedir. Feng Shui felsefesine göre evrenin enerjisini destek alıp, daha sağlam adımlarla ilerlemeye yardımcı olduğuna inanılmaktadır.

 

Crassula bitkisi
Feng Shui’ye göre evinde Crassula bitkisi olan kişinin yolları berekete ve şansa çıkar, bitkinin toprağına bozuk para koymak ise hane sahibine para ve bereket getirir.

 

Fatma Ana’nın Eli Pek çok kültürde yer alan Fatma Ana’nın Eli’nin nazarlardan koruduğuna inanılır. Fatma Ana’nın Eli aynı zamanda sadakat ve sabır sembolü olarak da anılır..

Fil Fil, başarı, güç, üretkenlik, şans, dayanıklılık gibi olguları temsil eder. Ayrıca büyükten küçüğe doğru sıralanmış 7 filden oluşan dekoratif nesnelerin yaşanılan yere bereket getirdiğine ve kapıya doğru dizildiklerinde ev sahibi olma şansı verdiği de inanılır.

 

Kaplumbağa Uzun ömür ve başarı sembolü olarak bilinen kaplumbağa hem ev hem de iş yerlerinde kullanılabilecek en ideal objelerden… Kaplumbağanın pozitif enerjileri aktif hale getirdiğine ayrıca evde kaplumbağa objesi bulundurmanın ev sahibi yaptığına da inanılıyor.

 

Nar Yeni yılın ve yeni umutların simgesi olan narın bereket ve bolluk getirdiğine inanılır.

 

Melek figürleri Melek figürleri de hem şık bir aksesuar oluşu hem de şans getirdiğine inanılması nedeni ile evde tercih edilen objeler arasında bulunuyor.

Nazar Boncuğu Kültürümüzde, en sık kullanılan aksesuarlardan birtanesi olan nazar boncuğunun nazardan, kötülüklerden ve kıskançlıklardan koruduğuna ve şans getirdiğine inanılır.

 

Yeni ay figürlü aksesuarlar

Yeni ay figürlü aksesuarlar ise iş hayatınızda yeni projeler, yeni anlaşmalar kısaca tüm yenilikleri destekler ve şans getirir.

Nal
En tanınmış uğur getiren nesneler arasında yer alan nalın uğur ve şans getirdiğine inanılır. Nal genellikle kapı üzerine ya da girişlere asılır.

Yeni ay figürlü aksesuarların iş hayatınızda yeni projeleri, yeni anlaşmaları kısaca tüm yenilikleri destekleyip ve şans getirdiğine inanılır.

 

Aynalı süpürge
Eski dönemlerden günümüze dek gelen, uğuruna inanılan objelerden biri de Edirne işi aynalı süpürgeler… Süpürgenin üstündeki çiçekler sevgiyi ve mutluluğu, ayna ise saflığı ve huzuru temsil ediyor. Ayrıca aynalı süpürgelerin şans getirdiğine de inanılıyor.

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.