BU GÜMÜŞLER TAKI DEĞİL, HEPSİ BİRER SANAT ESERİ

BU GÜMÜŞLER TAKI DEĞİL, HEPSİ BİRER SANAT ESERİ

257
0
PAYLAŞ

Yaklaşık 20 yıldır Bodrum’da yaşayan gümüş tasarımcısı Büşra Velioğlu geleneksel olarak her yıl düzenlediği takı sergisinin açılışını geçtiğimiz gün gerçekleştirdi. Ana malzemesi Gümüş olan, doğal taş, bronz, pirinç, tahta, ip,kemik, deri, kağıt gibi yan malzemeler kullanarak kendine özgü ürünleri tasarlayıp üreten Büşra Velioğlu, “Gümüşten Bahçem” ismini verdiği sergisini şu şekilde anlatıyor;

Büşra Velioğlu

Her yıl bir konsept belirliyorum ve tüm tasarımlarımı bu konsept çerçevesinde gerçekleştiriyorum. Bu yıl, ağaçlar, dallar, yapraklar ve çiçeklerden oluşan, tamamı gümüşten bir bahçe oluşturdum. Yaz sezonu boyunca sürecek olan bu sergimde tasarımlarımın yanı sıra, sergiyi gezmeye gelenlerin arzuları doğrultusunda kişiye özel tasarımlar da gerçekleştiriyorum. Bodrum’da ilk olarak Cafer Paşa Caddesi üzerinde açtığım ve 10 yıl boyunca burada bulunan atölyemde başladığım tasarım sergilerime son 10 yıldır da Bitez Atatürk Bulvarı 39 numarada bulunan atölye ve mağazamda bu geleneği devam ettiriyorum. Yaz boyu bir konsept oluşturup, kış boyunca tasarımlarımı üretiyorum.”

“Gümüşten Bahçem” isimli sergide kolyeler, bileklikler, yüzük ve küpelerden oluşan, Büşra Velioğlu’nun butik tasarımları ve üretimleri, Yaz boyunca ziyarete açık olacak.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.