Bu Sergi Size “Hediye”

Bu Sergi Size “Hediye”

1700
0
PAYLAŞ
 

Gümüşlük Sanat Evi’nin bu haftaki sergi konukları Yeliz Beyazıt ve Neşe Demirel Yükselgil oldu. Sergi açılışına Gümüşlük’te bulunan yerli yabancı turistler ile birçok sanatsever de ilgi gösterdi. Beyazıt ve Yükselgil Dekoratif El Sanatları Sergisi ile el emeklerinden oluşan yüzlerce eserlerini bir hafta boyunca sergileyecekler. Ayrıca bu serginin bir farkı da Anneler gününün yaklaşması ile el sanatlarının özel indirimli olması. Yeliz Beyazıt 460 çeşit ürününü sergilemekte ve hepsi orijinal, Yine Yükselgil’in de sergide 300’ e yakın el sanatları eseri bulunmakta. Sergide takılar, içki şişelerinden mumluk ve avizeler, peçetelikler, el yapımı tablolar, ahşap baskı tepsi, yağlı boya tablolar, yine taş ve ahşaptan bardak altlıkları ile birçok zengin çeşit stantlarda yerini almış…

Yeliz Beyazıt ve Neşe Demirel Yükselgil (3)Açılış kokteylinde sergi hakkında bir açıklama yapan Yeliz Beyazıt, Gümüşlük Sanat evinde 2’şer kişilik gruplardan oluşan haftalık sergi stantlarının açılmakta olduğunu belirterek ; “Bu haftanın sergi konukları Neşe hanım ile beraber biziz. 5 – 11 Mayıs tarihleri arasında Resim, boyama, takı, ahşap sanatları ve tablo satışları yapmaktayız. Her yıl olduğu gibi yapılan bu sergilerde kura sıralamasına bu hafta bizler girerek stantlarımızı açtık. Gümüşlük sanat evinde sezon boyunca devam eden bu sergiler Ekim ayına kadar sürecektir. Hobi olarak başladığım el sanatlarında ve bu kararı vermemde ailemin ve arkadaşlarımın yönlendirmeleri çok etkili oldu. Bir buçuk yıldır el sanatları ile uğraşmaktayım. İlk Önce takı kursuna gittim ve daha sonra ise kendimi geliştirdim. İlk zamanlar hobi olarak başladım, eşe dosta hediye olarak dağıtıyordum ama artık bununda bir sınırı olduğunu anladım. Ürünler artmaya başladıkça baktım evde yer kalmadı ve bu iş hobi olmaktan çıktı bir ticarete dönüştü. Artık eserlerimin stantta yer almasının zamanı geldiğini anladım, umarım bu sergide emeğimizin karşılığını alırız. Biz sanatçılara sunduğu imkânlardan dolayı başta Bodrum Belediye Başkanımız Mehmet Kocadan olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Neşe Demirel Yükselgil’de emeklerinin ve sanat eserlerinin kendilerine kazanç kapısı sağladığını belirterek; “Ürünlerimizin beğenilip alınması bizi oldukça motive etmektedir. Devamlı yeni ürünler yapıp el sanatlarımız ilerletmek ayrıca bize çok şey kazandırıyor. Ben Turgutreis’te merkezi olan Begonvil kadın üretim kooperatifi ortağıyım ve serginin devamında ürünlerimizden oradan da temin edebilirsiniz. Bu gün Gümüşlük Sanat Evi’nde gerçekleştirilen sergiler sayesinde Gümüşlük yurt içi ve yurt dışında daha fazla tanınır oldu. Belediye başkanımıza teşekkürü bir borç biliriz” dedi. Sergide, Takı, mumluk ve avizler, peçetelikler, el yapımı tablolar, ahşap baskı tepsi, yağlı boya tablolar, yine taş ve ahşaptan bardak altlıkları ile dekoratif çalışmalar yer alıyor. Sergi 6 gün boyunca gezebilecek. 12 Mayıs tarihinde ise Gümüşlük Sanat Evi’nin başka konukları burada eserlerini sergileyecekler.

Yeliz Beyazıt ve Neşe Demirel Yükselgil (2)

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.