CAHİT CEM’DEN FARKLI DOKUNUŞLAR

CAHİT CEM’DEN FARKLI DOKUNUŞLAR

1255
0
PAYLAŞ

Geçtiğimiz yıllarda açtığı sergilerinde yaptığı suluboya eserlerle büyük beğeni toplayan Cahit Cem, geçtiğimiz gün yeni sergisini Yalıkavak MillArt Sanat Galerisi’nde açtı.

160 yıllık bir yel değirmeni olan MillArt Sanat Galerisinde, gerçekleşen bir kokteyl ile başlayan sergi, sanatçının son üç yıla ait tuval üzeri akrilik ve kağıt üzeri karışık teknik çalışmalarından oluşan dışavurumcu 30 eserini sanatseverlerle buluşturdu.

Kişisel 7. sergisinin açılışında sanatçı dostları ve sanatseverlerin yalnız bırakmadığı Cahit Cem’in en büyük destekçisi, kendi gibi sanatçı eşi Hülya Gökyürek Cem oldu.

Cahit Cem Hakkıda;

İstanbul’da doğan sanatçı, Güzel Sanatlar Akademisi İç Mimarlık Bölümünden 1974 yılında mezun oldu. Çeşitli malzemeler kullanarak resim yapmaya başlayan Cahit Cem, tam zamanlı çalışmaya başlamasıyla birlikte yalnızca suluboya resim yapmaya yöneldi. Suluboyada daima farklılıklar yaratmaya çalışan sanatçı, düşündüklerini fantastik bir anlatımla kağıtlara suluboyanın büyüsüyle aktarmaya çalışmaktadır.

Kendine özgü bir teknik geliştiren Cem, çalışmalarında hep farklılığı arayan isim olmaya çalışmaktadır. Konuyu kağıda çizmek yerine düşüncelerinde oluşturup çizmeden renklerle resmi oluşturma yolunu seçmiştir.

Yurtiçi ve yurtdışı özel koleksiyonlarda eserleri bulunan Cahit Cem, Bodrum’da birçok kişisel sergi ve Bodrum dışında karma sergilere katılmıştır.  Sanatçı 2005 yılından bu yana sürdürdüğü çalışmalarını tam zamanlı olarak Bodrum’da devam etmektedir. 2015 yılında eşiyle beraber HGC Art Gallery’i hayata geçiren Cem, sanatsal faaliyetlerini burada sürdürmektedir.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.