CAN DOSTLAR İÇİN ÖZEL ARAÇ

CAN DOSTLAR İÇİN ÖZEL ARAÇ

366
0
PAYLAŞ

Köpek sahipleri daha iyi bilir, otomobilinizde dostunuzla seyahat etmek bazen çok zahmetli bir iş olabilir. Nissan da bunun farkına varmış olacak ki köpek dostu X-Trail 4Dogs konseptini geliştirdi.

Bagaj bölümünde, köpeği rahat ettirmek için kapitone döşeme kullanılmış. Ayrıca bu bölüme eklenen 10 inçlik ekran ile köpek ve sahibinin birbirini görmesi hedeflenmiş.

Arkadaki evcil hayvanınız hakkında endişelenmeniz için bir sebep yok çünkü yiyeceği ve suyu için kaplar bulunuyor. Hatta sadık dostunuzu güvende tutmanız için bir emniyet kemeri bile var.

X-Trail 4Dogs konseptinin ilk bakışta belli olmayan havalı özellikleri de var. Örneğin kucaklaması biraz zor olan büyük köpekler, özel dizayn edilen rampa ile bölmelerine geçebilecekler. Eğer köpeğiniz kirlendiyse, otomobilde bulunan 360 derecelik duş işinizi oldukça kolaylaştıracak. Hatta bu işlem sonrasında kullanabileceğiniz saç kurutma makinası bile mevcut.

Nissan, 4Dogs konseptini üretime sokmayacak ancak şirket gelecekte daha fazla hayvan dostu özellikler sunmak istiyor gibi görünüyor. Köpek sahiplerinin düşünüldüğü bu özel konseptin ilham kaynağı, İngiltere’de yapılan bir ankette katılımcıların %90’ının köpek dostu bir otomobil istemesi olabilir.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.