CASA DELL’ARTE’DEN RÜYA GİBİ BİR SERGİ

CASA DELL’ARTE’DEN RÜYA GİBİ BİR SERGİ

2487
0
PAYLAŞ

Türkiye’nin ilk sanat oteli Casa Dell’Arte, çağdaş sanat platformu Art50.net sanatçılarıyla 2018 sezonuna renkli bir merhaba dedi.

Her sezon başında açtığı sergilerle adından övgüyle bahsettiren Casa Dell’Arte, tüm sanatseverleri, sanatçılarla aynı çatı altında buluşturma amacıyla kurulan Art50.net işbirliğinde farklı bir başlangıç yaptı. Casa Dell’Arte ve Art50.net’in ortak girişimi olarak, genç sanatçılara destek sağlama amacıyla açılan sergi, Bodrum ve İstanbul’dan gelen sanatseverleri bir araya getirdi.

Casa Dell’Arte Hotel sahibi Yunus Büyükkuşoğlu ile Ahu Büyükkuşoğlu Sereter, Gamze Büyükkuşoğlu ve Deniz Büyükkuşoğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen, Art50.net bünyesinde yer alan 8 sanatçının toplam 25 eseri ile açılan bu sergiyle, Casa Dell’Arte galerisinde genç ve başarılı sanatçılara yer verilerek, sanatçıların sanat yolculuklarına da destek verilmiş oldu.

“Bir Yaz Gecesi Rüyası” adı altında sanatseverleri bir yaz gecesi esintisi eşliğinde fantastik bir yolculuğa çıkarmayı hedefleyen sergide art50.net sanatçıları Mehmet Çevik, Görkem Dikel, Merve Dündar, İdil Güral, Begüm Mütevellioğlu, Azime Sarıtoprak, Saliha Yılmaz ve Baysan Yüksel‘in eserlerinden oluşan sergi, sanatseverler tarafından büyük ilgi gördü.

Adını William Shakespeare’in 400 yılı aşkın bir süre önce kaleme aldığı, eserinden alan, art50.net sanatçılarının 25 eserinin yer aldığı “Bir Yaz Gecesi Rüyası” adlı sergi, 2 Temmuz tarihine kadar, her gün 14.00 – 21.00 saatleri arasında Torba’da bulunan Casa Dell’Arte Hotel Galerisi’nde gezilebilecek.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.