ÇİFTLİK’TE “KOCAMAN” BİR ADAY

ÇİFTLİK’TE “KOCAMAN” BİR ADAY

991
0
PAYLAŞ

Bodrum’da Belediye başkanlığı için partili adayların seçim koşturmaları tüm hızıyla devam ederken, Yalıçiftlik’te muhtar adayı olan Hasan Kocaman, adeta, Bodrum Belediyesi’ne adaymış gibi bir çalışma ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Bu yıl geçen yıllarda yapılan seçimlerde Kızılağaç ve Çiftlik Mahallesi olarak iki farklı mahalle muhtarlık ile seçimlere giden Yalıçiftlik’te ister istemez her iki mahalle muhtar adayları için de heyecan dorukta yaşanıyor.

Çiftlik Mahallesi Muhtar Adaylarından 1984 doğumlu Hasan Kocaman, kendi mahallesinde adeta bir belediye başkan adayı gibi çalışarak, dikkatleri üzerine çekiyor. Muğla Üniversitesi Turizm Seyahat Bölümü mezunu olan Kocaman, Çiftlik Mahallesi’nde ev toplantıları düzenleyip, kendi bölgesindeki derneklerle toplantılar düzenleyip, Çiftlik Mahallesi’nde yaşayanların her zaman yanında olduğunu hissettiriyor.

Kadınlar gününde Bodrum Belediyesi Başkan Adayı ağabeyleri gibi mahalle kadınlarını ziyaret ederek çiçekler veren, mahallesinde yapılan her etkinlikte yer alan Hasan Kocaman muhtar olma amacını şu şekilde anlatıyor;

Bu bölgede doğup, bu bölgede yetiştim. Atalarımdan bana miras kalan, Bodrum Yarımadası’nın “Cennet” olarak kalan son yerlerinin ranta, talana yenik düşmemesi için birilerinin bir şeyler yapması gerekiyor. Ben ve azalarım genç, dinamik, çevreye duyarlı bireyler olarak bu göreve aday olduk. Yarımadanın en güzel doğasına sahip Yalıçiftliğimizin artık daha fazla çevre ve doğa katliamına maruz kalmasının önüne geçebilmek amacıyla bölge yaşayanlarımızı bilinçlendirip arkamıza alarak, bu gibi girişimlerin karşısında daha güçlü durabilmek istiyoruz.

Mahalle sakinlerimizin belediye ve diğer kamu kurum ve kuruluşları ile olan sorun, şikayet ve isteklerine aracılık edip, çözümlerinin hızlanmasını, hizmetlerin mahallemize gelişini çabuklaştırmak için bu göreve talip olduk.

Malum, bir seçim sürecindeyiz. Bu süreçte mahallemizi ziyaret eden belediye başkan adaylarımız, çeşitli vaatlerde bulunup, bölgemizde hizmetler gerçekleştireceklerini belirtiyorlar. Seçildikten sonra bu vaatlerin takipçisi olmanın önemine inanıyoruz. O nedenle zaman zaman bu vaatlerin hatırlatıcısı olmak, unutulan vaatlerin yerine getirilmesi için ricacısı olmak bizim görevimiz.

Yakın zamanda yaşadığımız Kargıcak tepkimiz var. Bölge yaşayanları olarak büyük bir tepkimiz var. Ağaçlandırma tahsisi adı altında Bin 700 Dönüm ormanı badem ağacı dikmek amacıyla açtılar ve güzelim orman alanı talan edildi. Bunlara tepkimiz büyük. Sesimizi daha iyi duyurmak için, daha güçlü olmak için, bu göreve talip olduk.

Yaptığım çalışmaları bir muhtar adayı olarak çok abarttığımı düşünenler olduğuna eminim. Ama güzel günleri hep birlikte görmek istiyorsak, bu coğrafyanın daha fazla ranta, betona yenik düşmesine engel olmak için herkesle tek tek konuşup, yaşadığımız bu güzel günleri gelecek nesillere miras bırakabilmenin tek yolunun birlik ve beraberlik olduğunu anlatmamız gerek. Çalışmalarımız abartılı değil. Sadece gelecek nesillere devretmekle yükümlü olduğumuz bu doğal zenginliği korumak için yaptığımız bir görev.”

Serkan Pehlivan, Burcu Damla Gener, Hasan Hüseyin Can, Ali Çiftçi, Sanem Pehlivan, Mert Toz‘dan oluşan genç dinamik ve güçlü azalarıyla Çiftlik Mahalle Muhtarı olmak için tüm gücüyle çalışan Hasan Kocaman’ın en büyük gayesi, mahallesinin sesi olmak, sorunlarına çözüm, mutluluklarına ortak olmak.

Böyle kutsal bir amaç için yaptığı çalışma da günümüzde birçoğumuzun önemsemediği muhtarlar için takdire şayan… Çünkü, hedefinde öncelikle beraber nefes aldığı, birlikte büyüdüğü, aynı esnaflardan alışveriş yaptığı Çiftlik Mahallesi’nin yaşayanlarının konforlu ve mutlu yaşaması var. Sonuç olarak Çiftlik Mahallesi’nin soyadı gibi, yüreği de kocaman bir muhtar Adayı var.

Hasan Kocaman’ın yaptığı bu özverili çalışmadan alınacak en önemli ders ise hiç şüphesiz, görevi küçümsememek olarak karşımıza geliyor. Atalarımızın da dediği gibi; “Bir mıh Bir Nalı, Bir Nal Bir Atı, Bir At Bir Yiğidi, Bir Yiğit Bir Orduyu, Bir Ordu Bir Ülkeyi Kurtarır.”

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.