Çin mutfağını Bodrum’a benimsetti

Çin mutfağını Bodrum’a benimsetti

1126
0
PAYLAŞ
 

Bodrum’un ilk Çin Lokantası olarak, dünyanın en uzak köşelerindeki lezzetleri bu güne kadar Bodrum’a gelen yerli yabancı binlerce turiste sunan Red Dragon, yenilenen yüzüyle ve menülerine kattığı lezzetlerle gelenlerin vazgeçilmez mekanlarından biri oldu. 1989 yılında Haşim Işık tarafından kurulan mekânın en önemli özelliği, kusursuz bir hizmet ve müşteri memnuniyeti odaklı bir işletmeye sahip olması. Bunun yanı sıra, güleryüzlü personeli ile uzun yıllar çalışmanın avantajını yaşayan Red Dragon, 12 ay turizme katkıda bulunmak amacıyla son yıllarda yaz kış verdiği hizmetle de, lezzet ve hizmet kalitesini kulaktan kulağa yayılmasını sağlıyor.

Tolga Işık

Gümbet’te 2, Marina bölgesinde 1 olmak üzere Bodrum’da 3, İzmir’de de 1 şubesi bulunan mekân, genç işletmeci Tolga Işık’ın elinde daha dinamik bir anlayışla, gün geçtikçe gelişimini devam ettiriyor. Uzun süre aynı menü ve dekorasyonla hizmet veren mekanda, sezon öncesi küçük değişiklikler yaapaan, menüye yeni lezzetler ekleyen Tolga Işık, henüz çok yakın zamanda yaptıkları bu değişiklikle, müşterilerinin mekanlarından övgülerle ayrıldıklarını ve duydukları memnuniyeti dile geitrdiklerini belirtiyor. Özellkle yabancı turistlerin daha yoğun tercih ettikleri Çin mutfağını, yerli müşteriye de sevdirdiklerini ifade eden Tolga Işık; “Bu sezon beklentimizi üzerinde yerli misafirimiz oldu. çevremizdekileri de şaşırtan bu durum, bizim için de iyi bir gösterge oldu. Çin mutfağından gelen eşsiz lezzetleri çoğaltarak misafirlerimizin beğenisine sunduk. Menümüz kısıtlı olmadığı için, tatilleri boyunca menümüzden seçtiği yiyecekleri bir yiyen, farklı bir lezzeti tatmak için tekrar bizi tercih ediyor. Bunda uzun yıllar bizimle çalışan personelimizin de büyük etkisi olduğunu düşünüyorum. Zira geçtiğimiz yıllarda bize gelen ve personelimizle yakaladığı doğru iletişim sayesinde Bodrum’a geldiklerinde yeniden gelerek, kendilerini hatırlatıyorlar. Bu da bizim için gurur kaynağı.” dedi.

Günümüzde yerli yabancı Ünlülerin uğrak yeri haline gelen Red Dragon Restoran zincirinin kurucusu Haşim Bey’in Oğlu Tolga Işık, babasından öğrendiği iletişim ve işletme tekniklerini, günümüze de uyarlayarak, Red Dragon markasının daha enerjik, daha güncel olarak büyütmek için gece gündüz çalışıyor. Olur Turizm bünyesinde bulunan Red Dragon’un işletmesine gelene kadar, kendi restoranlarında her alanda stajını yapan Tolga Işık Red Dragon markasını daha da yücelteceğini, gerek menüleriyle gerek dekoruyla, kendilerini tercih edenlere verdikleri hizmette, “hep daha iyisi mümkün” sloganıyla daha iyiyi sunmanın hedefleri olduğunu söyledi. Yeni oluşturdukları menülerinde “Şefe Özel Çin Yemekleri” başlığında ekledikleri yeni lezzetleri Özel Soslu Bıldırcın, Deniz Tarağı, Çin Usulü Sülün Ve Kızarmış Özel Soslu Keklik ile lezzet beklentisinde çıtayı yükselttiklerini belirten Tolga Işık, özellikle Sushi konusunda da yeni ekledikleri lezzetlerde iddialı olduklarını, gelen misafirlerinin seçtikleri lezzetlerde de bu iddialarının ne kadar ddoğru olduğunun birer kanıtı olduklarını dile getirdi.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.