DATÇA’NIN BAĞIMSIZ ADAYI FIRTINA GİBİ ESİYOR

DATÇA’NIN BAĞIMSIZ ADAYI FIRTINA GİBİ ESİYOR

344
0
PAYLAŞ

31 Mart tarihinde yapılacak olan yerel seçimler için adaylar birbiriyle yarışırken, Datça Belediyesi’ne bağımsız meclis üyesi olarak adaylığını koyan Dilek Dündar, sadece Datça’da değil sosyal medyada da destekçilerinin gücüyle seçimlerde belediye meclisinde görev yapacak en güçlü adaylar arasında yer alıyor.

Yaklaşık 8 yıl önce İstanbul’dan Datça’ya yerleşen ve yaşadığı bölgeye değer katmak için var gücüyle çalışan Dilek Dündar, öncelikle Engelim Olmayın adı altında bir dernek kurarak, engelli bireylerin haklarının savunucusu olup, aynı zamanda hep birlikte yaşamak için tek engelin kendimiz olduğunu benimseterek, Datça’ad engelli bireylerin toplumla iç içe yaşamasına katkıda bulunmasını sağlamış. 

Yine bir sosyal sorumluluk projesi olarak, dernek çatısı altında derneğe gelir oluşturmak amacıyla gerçek anlamda faaliyet gösteren, Datça’nın ilk sinema salonunu da hayata geçirerek, gerek engelli bireylere, gerek Datça yaşayanlarına sosyal imkanlar sunmaya başlamış.

Bunca çaba ve çalışmanın ardından yapabileceği şeylerin yanında, Datça’nın kimliğini korumak, yeni değerler katabilmek, Datça’nın sesini daha üst mercilere ulaştırmak için ilçe seçim kuruluna resmi başvurusunu yapan Dilek Dündar, ideolojik veya siyasi bir çaba taşımadan çıktığı bu yoldaki amaçlarını şu şekilde dile getiriyor;

“Her hangi bir parti ideolojisi ya da siyasi görüş taşımadan, bağımsız aday olarak Belediye Meclisi’ne girip, bu vesile ile Datça’nın sesini ve projelerini Devlet erkinde daha yüksek bir şekilde duyurup, hedeflerimizi yükseltmek istiyorum. Bu girişimimde bana oy verirseniz, her zaman olduğu gibi yine insan ayırmadan, bu

sefer daha büyük projelere koşmaya çalışacağım.”

“ALO DİLEK HATTI”
Datça’nın sorunlarını yakından bildiğini belirten Dündar, “Elbetteki mevcut belediyemiz ve siyasi partilerimiz Datça için çalışıyorlar. Ancak benim çalışmalarım, belki de onların dikkatinden kaçan ya da vakit bulup da sıraya alamadıkları ama Datçalı’ların ihtiyacı olan konular olacak. Zaten herhangi bir konuda çekinmeden aradığınız Dilek ablanız, kardeşiniz, arakadaşınızım. Farkında olmadan Alo Dilek haline dönüşmüşüm. İyisi mi dedim bari bunu da resmileştireyim. Bundan böyle ALO DİLEK HATTI gece 22:00 ye kadar size açık olacak. Sağlığım el verdiğince, gücüm yettiğince hevesle ve gönülle Datça için varım.” diye konuştu.

Datça’da yıllardan beri başta engelliler ve aileleri olmak üzere, çevre duyarlılığı, hayvan dostları, şehircilik, sağlık hizmetleri, kültür sanat gibi çok sayıda sosyal ve yardımlaşma alanlarında faaliyet gösterdiğini anlatan Dündar, bu faaliyetlerini Datça Engelim Olmayın Derneği’ni kurarak daha yaygın ve etkin bir hale getirmeye çalıştığını ifade etti.

Dündar, şöyle devam etti: “Sizlerin gönülden katılımlarıyla hızla büyüyerek, art arda başarılı projeler yapabildik ve yapmaya devam ediyoruz. Bu süreç içinde hiç siyaset yapmadım ve yapmayı da düşünmedim. Nitekim benim odaklandığım tek şey, daima DOĞA ve İNSAN oldu. Sizlerin hangi partiye oy verdiğinizle ilgilenmedim/ilgilenmeyeceğim de… Her partiden, her siyasi görüşten arkadaşlarımız, başlattığımız bütün projelerde canla başla çalıştılar ve ne yaptıysak beraber başardık. Belediyemiz, Kaymakamlığımız, Muhtarlarımız, diğer Yerel İdari Kurumlarımız, Sivil Toplum Örgütlerimiz, Esnafımız, Köylümüz, Sanatçılarımız, kısacası Datça Sakinleri bize inandıkları için, kocaman bir gönüllü ordusu haline dönüştük. Öncelikle aşık olduğum Datça’nın güzel halkına en derin sevgilerimi sunuyorum.”

Hiçbir destek almadan, tamamen kendi imkanları ile afişler bastırıp, broşürlerini dağıtan Dilek DÜndar’ın en büyük destekçileri yine Datça Halkı. Gittiği yerlerde günün anısına çekilen fotoğrafları yollayan, sosyal medya üzerinden Dilek Dündar’ın paylaşımlarını yapan Datçalılar, daha meclis üyesi bile olmadan hayatını yaşadığı cennet Datça’nın halkına hizmet için adayan Dilek DÜndar’ın her zaman yanında olduklarını hissettiriyorlar.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.