DENEME SAHNESİNDE OYUNLAR DEVAM EDİYOR

DENEME SAHNESİNDE OYUNLAR DEVAM EDİYOR

337
0
PAYLAŞ

1 Mayıs 2018 tarihinde açılışı gerçekleşen ve o tarihten beri yazar okumaları, drama, dans, konservatuvara hazırlık atölyeleri ile yoğun bir program sunan Bodrum Deneme Sahnesi(BDS), Mart ayı programlarında Düğüm, Peynirli Yumurta ve çocuklar için  Midas’ın Kulakları ile izleyicilerin karşısına çıkmaya devam ediyor.

“DÜĞÜM”

Johnna Adams’ın yazdığı “DÜĞÜM”, (Gidion’s Knot) Buğra Koçtepe’nin çevirisi ile Arif Akkaya tarafından sahneleniyor.  Güliz Pilge ve Selda Özbek Orpak’ın rol aldığı “DÜĞÜM”, bir anne ve öğretmen ekseninde gelişen bir hikâye ile günümüz dünyasının eğitim sistemini sorguluyor.

“DÜĞÜM”, Cuma akşamları saat 20.30’da, Pazar Günleri 14.00’te Bodrum Deneme Sahnesi’nde sahnelemeye devam ediyor.

“PEYNİRLİ YUMURTA” 

Ferenchy Karinthy tarafından kaleme alınan, Arif Akkaya tarafından saneye uyarlanan eserde baş rolleri İlkay Zengin ve Levent Tayman paylaşıyor.
Bir barda çalışan garson kızla, barın kapanma saatinden on yedi dakika önce oraya gelen müşteri arasında geçen oyun, modern insanın güvenden yoksun ilişkileri üzerine yepyeni söylemler getiriyor. Garson ve müşteri kendilerini ait olma, kök salma, yalnızlık, korku, yalan, hesaplaşma gibi olguların tümüyle savaşırken buluyorlar. Bir kadın ve erkeğin üzerine yapıştırılan toplumsal rollerin dengeleriyle oynayarak izleyiciyi bu durumlar karşısında bir hesaplaşma noktasına getiriyor ve size yetmiş dakika boyunca neredeyse tüm ilişkilere karşıdan bakma fırsatı yaratıyor.

Oyun her Pazartesi Saat 20.30’da seyircisiyle buluşuyor.

“MİDASIN KULAKLARI”

Tarihsel gelişimi, tarihsel bir bilinçle değerlendiren yazarlarımızdan Güngör Dilmen’in Midas Üçlemesinin birinci oyunu olan MİDAS’IN KULAKLARI kuklalı çocuk oyunu olarak her Cumartesi günü saat 14.00’de Bodrum Deneme Sahnesi’nde sahnelenmeye devam ediyor.

“Midas Üçlemesi”, Frigya Kralı Midas’ın tutkularını, yanılgılarını anlatır. Midas’ın Kulakları, 1959 yılında tek perdelik yazılmış daha sonra genişletilmiş. Oyun yazıldığı yıldan beri, yurt içinde- yurt dışında, birçok yerde sahnelenmiş, uluslararası şenliklere katılmış, Fransızca ve Almanca dillerine çevrilmiş, ödüller almış. Oyun, sanatçı Ferit Tüzün tarafından opera olarak da bestelenmiştir.

Bodrum’da geçtiğimiz aylarda tamamı gönüllülerden oluşan ve sanatı toplum için yapmaya özen gösteren sanatçıların kurduğu Bodrum Deneme Sahnesi’nde Ani Haddeler Pekman’ın sahneye koyduğu oyunda Yavuz Pekman Dramaturji , KeKeÇa ve Ahmet K Bilgiç müzik, Feyzan Alasya, Güliz Pilge ve Mehmet Yılmaz kukla olarak görev alıyorlar. Işık tasarımını Arif Akkaya’nın yaptığı tiyatro oyununda Irmak Akpınar, Özge Bahçecik, Ezgi Metin, Ani Haddeler Pekman ve İlkay Zengin de oyuncu kadrosunu oluşturuyorlar.

Biletler Deneme Sahnesi ile İmge Kitabeviden temin edilebilir.

Rezervasyon için: 0553 177 48 34

 

Bodrum Deneme Sahnesi’nde atölye çalışmaları ise İlkay Zengin ve Ani Pekman ile Drama, Arif Akkaya ile Oyunculuk ve Ceren Emre ile Bale ve Modern Dans atölye çalışmaları her hafta BDS’de gerçekleştiriliyor.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.