Deniz Dibi Temizliğinde Sıra Ortakent’te

Deniz Dibi Temizliğinde Sıra Ortakent’te

1017
0
PAYLAŞ

“Denize en çok MAVİ yakışır” sloganıyla Bodrum Belediyesi tarafından düzenlenen “Bodrum Deniz Dibi Temizlik Kampanyası” bu hafta Ortakent-Yahşi’de devam etti. Toplumda çevre bilincinin ve çevreye duyarlılığın artırılmasını sağlamak amacıyla Bodrum Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi gerçekleştirilen “Bodrum Deniz Dibi Temizlik Kampanyası” kapsamında çalışmalar sürüyor. Her hafta

Çalışmaları, Bodrum Belediyesi'nin ilgili müdürlüklerinden yetkililer de takip etti.
Çalışmaları, Bodrum Belediyesi’nin ilgili müdürlüklerinden yetkililer de takip etti.

içi çarşamba günleri farklı bir koyda gerçekleştirilen çalışmalar, geçtiğimiz hafta havanın dalışa uygun olmamasından ötürü iptal edilmişti. Bunun üzerine Ortakent-Yahşi’deki deniz dibi temizliği çalışmaları, bu hafta içi pazartesi gününe alındı.

Bodrum Belediyesi Dalış Ekibi tarafından gerçekleştirilen deniz dibi temizliğinde dalgıçlar, sabah saatlerinden itibaren gün boyunca koy içerisinde hummalı bir çalışma yürüttü. Belediye ekipleri, çıkan malzemeleri ayrıştırma ve ölçümleme işlemleri için kıyıda belirlenen atık alanına taşıdı.

Temizlik sonunda deniz dibinden; 50 kg plastik atık, 15 kg cam atık, 10 kg metal atık, 6 kg alüminyum atık, 92 kg araç lastiği, 19 kg da yanabilen ve kompozit atık olmak üzere 1 metreküpe tekabül eden yaklaşık 192 kg atık malzeme çıkarıldı.

2016 Deniz Dibi Temizliği Etkinlik Programı:

30 Mart : Akyarlar

06 Nisan : Turgutreis

13 Nisan : Kadıkalesi

20 Nisan : Gümüşlük

27 Nisan : Yalıkavak

04 Mayıs : Gündoğan

11 Mayıs : Türkbükü

18 Mayıs : Gölköy

25 Mayıs : Torba

08 Haziran : Kumbahçe

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.