DEPREMİ BODRUM’DA YAŞATMAK İÇİN GELİYORLAR

DEPREMİ BODRUM’DA YAŞATMAK İÇİN GELİYORLAR

538
0
PAYLAŞ
 

Migros İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü iş birliğiyle “Deprem Tırı Simülasyon ve Eğitim Projesi” başlattı. Eğitimlerin ikincisi Antalya’dan sonra 26 Eylül’de 5M Ortakent Bodrum’da gerçekleştirilecek.

Tüketicilerin hayatını kolaylaştırmaya yönelik uygulamalarıyla dikkat çeken Migros, deprem konusunda farkındalık yaratmak üzere çalışmalara başladı. Migros İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü iş birliğiyle hazırladığı “Deprem Tırı Simülasyon ve Eğitim Projesi”ni ilk etapta 11 farklı noktada uyguluyor.

İkinci olarak 26 Eylül’de 5M Ortakent Bodrum’da kamuya açık olarak düzenlenecek eğitimlerde verilen bilgilerle, deprem meydana gelmeden önce önlem almaya yönlendirmek, deprem sırasında doğru korunma tekniklerini uygulamalarını sağlamak ve deprem sonrası hareket tarzı konusunda bilinçlendirme yapılması hedefleniyor. Eğitimlerde Migros çalışanları da yer alacak.

Bodrum’un ardından eğitimlerin üçüncü durağı 5M Kuşadası Kipa AVM olacak. Daha sonra sırasıyla 5M İzmir Balçova, 5M Ankara Eryaman, MMM İstanbul Anadolu Hisarı, 5M Yalova Kipa AVM, 5M Kocaeli Derince Kipa AVM, İstanbul 5M Beylikdüzü, 5M Silivri Kipa AVM ve 5M Çanakkale Kipa AVM’de eğitimler gerçekleştirilecek.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.