DÖNÜŞEN SANAT ESERLERİ

DÖNÜŞEN SANAT ESERLERİ

1789
0
PAYLAŞ

Bodrum’un sadece eğlence ve tatilin değil, aynı zamanda bir sanat başkenti olduğu gerçeğini unutturmayacak sergilere her geçen gün bir başkası ekleniyor. Geçtiğimiz akşam açılan bir sergi de, mutlaka gezilmesi gereken sergiler arasında yerini aldı. Neyzen Tevfik Caddesi üzerinde Red Dragon Restoranı yan sokağı içerisinde yer alan Datura Design, hem atölye hem de sergi alanı olarak, hizmet vermeye başladı. 2017 yılının son günlerinde düzenlenen bir karma sergi ile Bodrum sanat yaşamına katılan sergi alanı, on bir sanatçının yer aldığı karma sergisi ile ziyaretçilerini büyüledi.

Datura Designe KarmArt Günleri adı altında düzenlenen sergi için Datura Designe’ın ve projenin sahibi Ayşe İlgi Yüce, günümüzdeki fabrikasyon ve tekdüze üretime karşı yapılan bu serginin amacını şu şekilde açıklıyor.

“Modern ve şehirli duruşunu değiştirmeden ancak doğaya verdiği değeri unutmadan insan, doğa, doğal materyal bütünlüğünü mekan dekorasyonu alanında yansıtmayı hedefleyen
Datura Design bir el yapımı geri dönüşüm projesidir. Bu proje kapsamında 27-30 Aralık tarihleri arasında gerçekleştireceğimiz Datura Design KarmArt Günleri’nde farklı disiplinlerden ilgimizi çeken sanatçı ve tasarımcıların eserlerinin yanı sıra Mazı Köy’ünün doğasından, insanından özellikle kadınından ilham aldığımız Datura Design bünyesindeki çalışmaları da görebileceksiniz.”

27

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.