DOSTLUK KONSERİ BÜYÜLEDİ

DOSTLUK KONSERİ BÜYÜLEDİ

320
0
PAYLAŞ

Bodrum Oda Orkestrası, Türk – Yunan Dostluk Konseri ile 2019 yılının ilk konserini gerçekleştirdi. Bodrum Belediyesi Herodot Kültür Merkezi’nde gerçekleşen konserde salonun tamamı dolarken izleyiciler klasik müzik keyfini doyasıya yaşadılar.

Bodrum Oda Orkestrası kurucusu Numan Pekdemir yaptığı açılış konuşmasında zorlu hava koşullarına rağmen salonun tamamının dolmasından duyduğu memnuniyeti dile getirirken, barış konserinin önemine de değindi. Mustafa Kemal Atatürk ve Elefterios Venizelos’un birbirleri ile olan mücadelelerine rağmen, uluslarının gelecekleri için yaptıkları barışa dikkat çekti.

Inez Zioku

Yunanlı şef Nikos Haliassas ise Türkçe yaptığı konuşmasında, “Burada olmaktan ve Türk ve Yunan eserleri seslendirmekten dolayı çok mutluyum. Müzik, dünyadaki tüm insanları, özellikle kardeş gibi yaklaştırıyor. Bu özel etkinliği düzenlediği için Numan Pekdemir’e minnettarım, umarım beğenirsiniz ve her zaman birbirimize sevgi ve saygıyla yaklaşırız” diye konuştu.

Nikos Haliassas yönetiminde, Cihat Aşkın, Inez Zioku ve Konstantinos Gedikis’in solist olarak yer aldığı konserde Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Taner Uslu, katkılarından dolayı solistlere ve orkestra şefi Nikos Haliassas’a birer teşekkür plaketi verilmesinin ardından, Bodrum Oda Orkestrası Ulvi Cemal Erkin’in Keman Knçertosu’nu ve Mikis Teodorakis’in Zorba Bale Süiti’ni seslendirdiler.

Konser sonunda salonun tamamı sanatçıları ayakta alkışlarken, yapılan bis üzerine orkestraya izleyicileri de dahil eden şef Nikos Haliassas, çaldıkları eseri salonun alkışlı temposu ile daha da coşkulu hale getirdi.

Bodrum Oda Orkestrası’nın bir sonraki konseri 3 Mart 2019’da Film Müzikleri Konser adı altında, Gülriz Sururi anısına gerçekleşecek.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.