DÜĞÜNE SİZ HAZIRSINIZ, PEKİ YA DİŞLERİNİZ?

DÜĞÜNE SİZ HAZIRSINIZ, PEKİ YA DİŞLERİNİZ?

356
0
PAYLAŞ
 

Dişlerindeki çapraşıklıklardan kurtulmak isteyen yetişkinlerin sayısı her yıl artarken, bu ihtiyacın en çok hissedildiği zamanlardan biri de düğün zamanı. Dünyanın en gelişmiş şeffaf plak tedavi yöntemini sunan Invisalign tedavisi ise düğünlerinde hayal ettikleri gülüşe kavuşmak isteyen gelin ve damatlar için ideal bir çözüm olabilir. Düğün tarihi çok yakın olsa da, Invisalign tedavisiyle üç ay gibi kısa bir sürede sonuç elde edilebiliyor[1]. Gülüşte yakalanmak istenen değişim ister basit, ister karmaşık olsun, Invisalign şeffaf plakları diş hekiminin onayı olduğu takdirde haftada bir değiştirilerek, istenen gülüşe iki kat daha hızlı ulaşmak mümkün olabiliyor[2].

Şeffaf ortodontik plak tedavisinin yaratıcısı Align Technology tarafından gerçekleştirilen bir ankete[3] göre düğünler, dış görünüşe dair duyulan kaygının en yüksek olduğu organizasyonlar. Ankete katılanların %63’ünün düğünden önce dişlerinin görünümünü iyileştirmek istediğini belirtmesi ise bunu kanıtlar nitelikte. Belki de bütün bu endişelerin temelinde, dijital ve akıllı telefon kameralarıyla birlikte düğünlerde çekilen ve albümlerde sararmak yerine doğrudan paylaşıma sunulan fotoğraf sayısının gün geçtikçe artması yatıyor olabilir. Bu durum ise sadece gelin ve damat değil, davetliler için de geçerli. Bir zamanlar çekmecelerde saklanan ve kırk yılda bir kez çıkarılıp bakılan albümlerde tutulan resimler, artık sosyal medya üzerinden kolayca paylaşılıyor ve aynı anda hem aile hem de yabancılar tarafından anında görüntülenebiliyor.

Uzunca bir süre diş çapraşıklarının tedavisinde tek seçenek diş telleriydi. Ancak artık şeffaf plaklar, özellikle de bu tedavinin ilk geliştiricisi ve halen piyasadaki en gelişmiş şeffaf plak sistemlerinin üreticisi olan Invisalign sistemi sayesinde, düzgün dişlere kavuşmak daha kolay. Diş tellerinin batması, braketlerin (metal tellerin) dudakların, yanakların iç taraflarını tahriş etmesi gibi zorluklar çekerek ve genelde ayda bir kontrol randevusu yaparak kaydedilen gelişim, Invisalign şeffaf plaklar sayesinde daha az kontrol randevusuyla, hayatın akışını kesintiye uğratmadan sağlanabiliyor. Hastalar, Invisalign şeffaf plaklarını yemek öncesi çıkarıp, istedikleri gibi yiyip içebiliyor ve her yemek sonrasında dişlerini rahatça fırçalayabiliyor. Böylece sosyal ve profesyonel hayatları aksamadan devam edebiliyor çünkü şeffaf plak taktıkları çok zor fark edilebiliyor.

Avrupa’nın düğün planlama ve evlilik hazırlıkları alanında yayın yapan en köklü dergisi Brides Magazine 50’li yıllarda düğün hazırlıklarına iki ay ayırmayı önerirken, bugün bu süre 12 aya çıkmış durumda[4]. Bu büyük günü mükemmel bir gülümsemeyle karşılamak isteyen birçok çift artık düğünden yaklaşık bir yıl önce, diş hekimlerinin kapısını çalarak uygun bir ortodontik tedavi planı yapıyor. Kozmetik tedavi alanında dünyanın önde gelen forum sitelerinden biri olan RealSelf tarafından yapılan yeni bir araştırmaya göre ise Invisalign sistemi, gelin ve damatların “büyük gün” öncesinde sitede en çok arattığı ve yorum yazdığı en popüler cerrahi olmayan kozmetik tedavi yöntemi olarak öne çıkıyor.

Align Technology Hakkında
Align Technology, dünyanın en gelişmiş şeffaf diş plak sistemi Invisalign®’ın ve, ortodontik ve restoratif diş hekimliği uygulamalarına yönelik ağız içi tarayıcısı iTero®’nun tasarımını, üretimini ve pazarlanmasını üstlenen küresel bir tıbbi cihaz şirketidir. Align’ın ürünleri diş hekimlerinin bekledikleri klinik sonuçlara ulaşmalarına ve hastalarına etkili ve en gelişmiş seçenekleri sunmalarına yardımcı olmaktadır.

Invisalign Sistemi Hakkında
Invisalign sistemi, tescilli sanal modelleme yazılımı, hızlı üretim süreçleri, özelleştirilmiş üretim ve diş çapraşıklarının düzeltilmesinde kullanılan neredeyse tamamen şeffaf ve çıkarılabilir ürünlerin veya diş plaklarının kombinasyonunu temsil eder. Invisalign şeffaf plakları hastalara, Invisalign eğitimi almış ortodontistler veya diş doktorları tarafından reçete edilir. Tedavi seçenekleri basit çapraşıklıkların düzeltilmesinden karmaşık vakalara ve tedavi sonrası koruma uygulamalarına kadar uzanır.

[1] Tedavi süreleri her hastaya göre değişebilir.
[2] Diş hekiminin kararına bağlıdır.
[3]. Anket Gorkana tarafından Align Technology için gerçekleştirildi. Haziran 2015’te 200 kişi ankete katıldı. Katılımcılar çeşitli sosyo-ekonomik gruplardan, yaşlardan ve çalışma alanlardan rastgele seçildi. Katılımcıların % 50’si erkek,% 50’si kadındı.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.