DÜNYA SANAT GÜNÜ BODRUM’DA KUTLANDI

DÜNYA SANAT GÜNÜ BODRUM’DA KUTLANDI

778
0
PAYLAŞ
Sevestet Sakar
 

Dünya Sanat Günü, Bodrum Kent Konseyi Kültür Sanat Meclisi tarafından düzenlenen etkinliklerle Bodrum’da kutlandı.

15 Nisan Dünya Sanat Günü nedeniyle Oasis Sanat Galerisi’nde açılan Kent Konseyi Plastik Sanatlar Grubu Karma Sergisinde Ayhun Tugay, Bünyamin Pehlivan, Burhan Ersan, Erhun Şengül, Fazilet Balcı, Hafize Ortaç, İsmail Atmalı, Melike Betil, Musa Köksal, Sevestet Sakar, Şule Karadağ ve Yavuz Tanyeli’nin eserleri sanatseverlerle buluştu. Serginin açılışına Bodrumlu sanatseverler büyük ilgi gösterirlerken, Bodrum Filarmoni Orkestrası kurucusu Nadi Atasoy da katılanlara bir keman dinletisi sundu.

Kent Konseyi Plastik Sanatlar Grubu Başkanı Bünyamin Pehlivan, 15 Nisan Dünya Sanat Günü nedeniyle düzenledikleri sergiyi şu şekilde özetledi; “Birbirinden değerli 12 sanatçının katılımıyla bir karma sergi açtık. Tüm dünyada 15 Nisan Dünya Sanat Günü 2012 yılından bu yana her yıl çeşitli etkinliklerle kutlanır. Biz de Bodrum’da sanat gurubumuzun eserlerini bir sergi ile sanatçı ve sanatsever dostlarımızla birlikte kutluyoruz. Sergimiz, Bodrum’un saygın sanatçılarının ellerinden çıkan özgün eserlerin, Bodrumlu sanatseverlerle buluşturmayı hedefliyor. Daha ilk günden böylesi bir kalabalığın ilg göstermesi, hedefimize ulaştığımızın da bir göstergesi.”

15 Nisan Dünya Sanat Günü nedeniyle Oasis Sanat Galerisi’nde açılan Kent Konseyi Plastik Sanatlar Grubu Karma Sergisi, 27 Nisan 2019 tarihine kadar, pazartesi günleri hariç her gün 11.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.